09 липня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради міський голова Дмитро Биков провів чергове засідання виконавчого комітету.

Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Лілія Ященко прозвітувала про кількість звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за І півріччя 2024 року. Зі слів завідувача, протягом І півріччя 2024 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 599 звернень (за відповідний період минулого року їх було 523). 48 - отримано під час проведення особистих прийомів громадян керівництвом виконавчого комітету, 120 - через органи влади, 2 - через «Єдину систему місцевих петицій», 1 - засобом телефонного зв’язку, решта звернень надійшли поштою, зокрема й електронною. За звітний період до виконавчого комітету надійшло 19 колективних звернень громадян (за аналогічний період 2023 року - 37). Частка колективних звернень становить 3,2 % від усіх звернень. Із загальної кількості звернень позитивно вирішено 56%, на інші заявникам було надано аргументовані роз’яснення. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян зауважила, що переважно у колективних зверненнях мешканцями громади порушувалися питання стосовно благоустрою прибудинкових територій; утримання та проведення ремонту житлового фонду й комунальних мереж; плати за житлово-комунальні послуги, зокрема за опалення та послугу гарячого водопостачання; внесення змін та доповнень до вже затверджених маршрутів пасажирського автотранспорту; проведення ремонту дорожнього покриття, зокрема і в старостинських округах; здійснення обрізки гілок дерев та покосу трави; забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку громадянами та інші. Громадяни зверталися передусім із заявами щодо сприяння у вирішенні конкретних життєвих питань (95,5%), скаргами (2,7%), пропозиціями (1,5%) та подякою (0,3%). Відповідно до аналізу найбільшу частку від загальної кількості звернень складають питання соціального захисту - 60,8%. Лілія Ященко  зазначила, що розгляд заяв та скарг жителів територіальної громади залишається на постійному контролі керівництва виконавчого комітету і спрямовується на забезпечення конституційного права на звернення громадян. Міський голова Дмитро Биков зазначив: «Незважаючи на те, що в країні військовий стан, фінансуємо всі без виключення соціальні програми, допомагаємо мало захищеним у лікуванні важких хвороб, у вирішенні соціально-побутових питань. Вважаю, що сектор роботи зі зверненнями громадян працює на належному рівні».

 

Члени виконавчого комітету опрацювали питання гуманітарного і соціального напрямків. Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко поінформувала про роботу служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2023 рік і І півріччя 2024 р. Вона зазначила, що протягом 2023 набули статус «дитина-сирота» та «дитина, позбавлена батьківського піклування» 18 дітей. Ці діти були влаштовані: 17 – під опіку/піклування родичів, 1 – до дитячого будинку сімейного типу. Протягом 6 місяців 2024 набули статусу дитини, позбавленої батьківського піклування 3 дітей, 2 влаштовані під опіку та вирішується питання усиновлення 1 дитини. Марина Горбенко  прозвітувала, що станом на 01.07.2024 на обліку служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики виконкому перебуває 73 дитини, які залишилися без піклування батьків: 17 дітей-сиріт, 56 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 56 дітей проживають у сім’ях опікунів/піклувальників, 15 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Полтавської області, 1 неповнолітня дитина перебуває в Австрії, право опіки над нею судом передано до відомства у справах дітей землі Зальцбург. До сімейних форм виховання влаштовано 99 % дітей. Зараз у громаді проживає також 39 усиновлених дітей, контроль за умовами утримання та виховання яких здійснює служба. У місті станом на 01.07.2024 функціонує 3 прийомні сім’ї, які виховують 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 дитячий будинок сімейного типу, де в даний час 5 вихованців. Дитячий будинок сімейного типу розташований у службовому приміщенні, яке належить Горішньоплавнівській міській територіальній громаді та складається з двох (дво- і трикімнатна) квартир, об’єднаних в одну. У місті також проживає 1 внутрішньо переміщена прийомна сім’я, в яку влаштовано 2 дітей.

Заслухали начальника УСЗН Світлану Чернявську з профільних питань.

Погодили рішення про коригування тарифів КП ВУВКГ на послуги з централізованого водопостачання й водовідведення для населення. Останній раз тариф на послуги з централізованого водопостачання й водовідведення для населення було встановлено у 2021 році. Упродовж 3 років суттєво збільшилися рівень мінімальної заробітної плати, вартість енергоносіїв, реагентів, пально-мастильних матеріалів інше, тому в 2024 році підприємство змушене коригувати показники, що будуть наближатися до економічно обґрунтованого тарифу (постанова КМУ від 01.06.2011р. №869 «Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» зі змінами).

 

Порівняльна таблиця очікуваних змін тарифів для населення з 01.08.2024 року

грн/куб.м

Найменування

Централізоване водопостачання

Централізоване водовідведення

діючий тариф 2021 року

новий тариф 2024 року

відхилення

діючий тариф 2021 року

новий тариф 2024 року

відхилення

(+;-)

%

(+;-)

%

Тариф на послуги

(з ПДВ)

20,90

25,08

4,18

20%

22,15

25,88

3,73

17%

 

Директор КП «Міськсвітло» Василь Михайлик звітував про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 2023 рік та за І квартал 2024 року. Зазначив, що діяльність підприємства у 2023 році забезпечувалася переважно за рахунок коштів місцевого бюджету. Відсоток коштів місцевого бюджету в загальній сумі доходів підприємства складав: 2023 рік – 87,5%. За підсумками роботи за 2023 рік послуга з поточного утримання мереж зовнішнього освітлення має чистий прибуток у розмірі 7,71 тис. грн. Василь Михайлик повідомив, що в І кварталі 2024 року в м. Горішні Плавні, Дмитрівському і Східному старостинських округах підприємство виконало роботи з поточного ремонту та утриманню вуличного освітлення. Також були проведені поточні роботи зі встановлення автоматизованої системи управління освітленням у Східному старостинському окрузі. Проведені роботи з освітлення інформаційної дошки пам’яті воїнам, загиблим у російсько-українській війні. Міський голова Дмитро Биков подякував директору підприємства й трудовому колективу за належну роботу, наголосив на необхідності співпраці з професійно-технічними училищами з метою формування кадрового резерву за спеціальностями електрик, електромонтер. 

Заслухали звіт директора Комунального закладу культури «Міський ПКіТ» Ліліани Кулик про діяльність закладу за 2023 рік та за І квартал 2024 року, яка повідомила, що станом на 01.04.2024 у складі закладу культури офіційно працюють 19 творчих колективів, з яких 6 – хореографічні; 1 - цирковий; 1 - театральний; 8 – вокально-хорові; 3 – музично-інструментальні. За 2023 рік творчі колективи Палацу культури і творчості у фестивалях-конкурсах здобули 13 Гран-прі, 14 перших місць, 2 других місця. У І кварталі 2024 року творчі колективи здобули 2 Гран-прі, 11 перших місць. За І квартал 2024 року проведено 56 заходів, із них 37 культурно-мистецьких заходів за безпосередньої участі творчих колективів закладу культури. Очільник громади Дмитро Биков відзначив роботу закладу, вмотивованість творчих колективів, високий рівень досягнень. Подякував директору міського ПКіТ Ліліані Кулик за сумлінну працю. Члени виконавчого комітету взяли інформацію про роботу КП «Міськсвітло» і Комунального закладу культури «Міський ПКіТ» до відома.    

Розглянули питання приватизації та обліку комунального майна; результати засідання наглядової ради у сфері розподілу соціального житла й результати засідання наглядової ради з питань розподілу та утримання житла в гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій.