ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З метою забезпечення доступу громадян до публічної інформації відповідно до вимог цього закону у м. Горішні Плавні у виконкомі Горішньоплавнівської міськради функціонує сектор роботи зі зверненнями громадян, що реалізовує права громадян на доступ до публічної інформації виконкому Горішньоплавнівської міськради Полтавської області. 

Документи, що містять публічну інформацію можна отримати на файловому сервері

Розпорядником публічної інформації, якою володіє Горішньоплавнівська міська рада та її виконавчий комітет є виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Надання публічної інформації здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі.

При цьому необхідно вказати:

 1. ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
 2. опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)
 3. підпис і дату.

 ОФОРМЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАПИТУ 

 • Усно: зателефонувати за номером моб. 067-532-01-83. 
 • Письмово: надіслати поштою листа за адресою 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул.Миру, 24 (на конверті вказувати «Публічна інформація»)
 • Факсом: надіслати за номером (05348)6-16-81
 • Електронною поштоюнадіслати електронного листа на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Особисто: відвідавши приміщення за адресою Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул.Миру, 24, каб. 110 вручити інформаційний запит працівникам сектору роботи зі зверненнями громадян (запит можна написати заздалегідь або оформити його на місці за допомогою працівників сектору)

Пропонуємо бланки для подання інформаційних запитів:

- від фізичної особи   Завантажити 
- від юридичної особи   Завантажити
- від об’єднань громадян  Завантажити  

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ 

1. Закон України "Про доступ до публічної інформації"
Завантажити 

2. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію"
Завантажити 

3. Указ Президента України № 548/2011 "Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України"
Завантажити 

4. Указ Президента України № 547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації"
Завантажити 

5. Постанова Кабінету Міністрів України №740 від 13 липня 2011 р. «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»
Завантажити 

6. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію у виконкомі Горішньоплавнівської міської ради

Завантажити  

7.  Про організацію роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»  Завантажити  зміни до розпорядження  Завантажити  

8. Рішення виконавчого комітету "Про затвердження розміру витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат"  Завантажити  Завантажити

ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ 

Згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. 

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. 

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації. 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» підлягає оприлюдненню наступна інформація.

-    За рішенням міської ради в територіальній громаді створені юридичні особи публічного права.

Оплата праці керівника юридичні особи публічного права визначається контрактом, постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» (зі змінами); Галузевою угодою між Міністерством розвитку громад та територій України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2024 роки (зі змінами); з контрактом та іншими нормативними документами у залежності від сфери діяльності.

 -  Закон України «Про звернення громадян» регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади та органи місцевого самоврядування пропозиції про поліпшення їхньої діяльності, викривати недоліки в роботі та оскаржувати дії посадових осіб.

Статтею 40 Основного Закону передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових осіб і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений Законом строк.

Громадськість громади може представляти свої інтереси та впливати на реалізацію повноважень  міської ради через:

отримання інформації з повідомлень засобів масової інформації та офіційного веб-сайту Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області :  

 • місцевий референдум;

 • загальні збори громадян;

 • місцеві ініціативи;

 • громадські слухання;

 • консультативно-дорадчі органи при міській раді та її виконавчих органах;

 • звернення громадян;

 • запити на інформацію;

 • органи самоорганізації населення;

інші форми, передбачені чинним законодавством України, Статутом та нормативно-правовими актами міської ради.

 • Відповідно до ст.22 Закону України «Про звернення громадян» керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян зобов'язані проводити особистий прийом громадян. Розпорядженням міського голови «Про затвердження графіків особистого прийому громадян у виконавчому комітеті та старостинських округах Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2024 рік» від 25.12.2023 №286-р затверджено 

ГРАФІК

прийому громадян керівництвом Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області 

та виконавчого комітету на 2023 рік

ПІБ

Посада, день прийому

Час

Биков

Дмитро Геннадійович

міський голова

середа 

перша, друга, третя

1330

каб. 110

Дорота

Сергій Станіславович

секретар міської ради

вівторок 

четвертий

1400

каб. 208

Чуприна

Олександр Анатолійович

перший заступник 

міського голови            

вівторок 

перший,другий, третій        

1300

каб. 110

Павленко

Іван Олексійович

заступник міського голови    

понеділок 

перший, другий, третій

1300

каб. 110

Угнічева

Надія Дмитрівна

заступник міського голови      

четвер 

перший, другий, третій

1330

каб. 110

Калашнік

Світлана Олександрівна

керуючий справами виконкому

середа

друга, четверта

1500

каб. 110

Служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, згідно ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», здійснюється на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Конкурсний відбір проговодиться з метою забезпечення відкритості, публічності та прозорості у діяльності міської влади, залучення фахівців до вирішення державних та міських проблем, відповідно до статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. № 169, Порядку проведення конкурсу та Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, затверджених розпорядженням міського голови від 19.04.2021 р. № 116-р.

20 травня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, врегульовано питання призначення громадян України в період дії воєнного стану на посади в органах місцевого самоврядування.

Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади в органах місцевого самоврядування, на які особи призначені відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», необхідно оголосити та провести конкурс у визначеному законодавством порядку.