19 липня Горішньоплавнівська міська територіальна громада провела в останню путь старшого сержанта Збройних сил України Вернигору Романа Юрійовича, який повернувся додому на щиті. Міський голова Дмитро Биков у прощальній промові зазначив: «Гіркою звісткою прийшло в Горішньоплавнівську громаду повідомлення про загибель нашого захисника – старшого сержанта Збройних сил України Вернигори Романа Юрійовича. Народився Роман Юрійович 6 березня 1981 року в селі Гельмязів Золотоніського району Черкаської області. Згодом родина переїхала до Комсомольська. Після закінчення 9 класів загальноосвітньої школи №1,  навчався в Комсомольському професійно-технічному училищі №18, де здобув декілька робочих професій. У 2000-2002 роках проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. У 2002-2011 роках працював у приватному підприємстві «Геологія» машиністом бурової установки. А із 2011 року – на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті в цеху виробництва окатків. 3 квітня 2024 року був мобілізований на російсько-українську війну. 13 липня 2024 року, від отриманих поранень у бою, навідник механізованого батальйону старший сержант Збройних сил України Роман Вернигора героїчно загинув у районі населеного пункту Нью-Йорк Бахмутського району Донецької області.

Світла і вічна пам’ять про подвиг Романа Вернигори назавжди збережеться в наших серцях, в історії нашої громади, у новітній історії України! Слава Україні!» Героям Слава!

Вернигору Романа Юрійовича поховали з почестями в Горішніх Плавнях на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».