05 серпня Горішньоплавнівська територіальна громада провела в останню путь земляка, воїна ЗСУ Олександра Федорчука, який загинув, отримавши серйозні поранення в районі населеного пункту Травневе Бахмутського району Донецької області. 

Під час прощання міський голова Дмитро Биков зазначив: «Сто шістдесят три дні триває жорстока війна, точиться боротьба з російським окупантом за право існування вільної незалежної держави України. На жаль, щотижня отримуємо повідомлення про загибель наших воїнів. Сьогодні ми проводжаємо за межу вічності нашого земляка – старшого солдата Збройних сил України Олександра Петровича Федорчука. 

 

Олександр народився 19 березня 1979 року в селі Комендантівці поблизу Горішніх Плавнів. Після закінчення 9 класів Комендантівської школи навчався в Гадяцькому аграрному училищі. 

У 1997-1998 роках проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. У 2001-2008 роках працював на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, потім працював на підприємствах міста «Кредо», «Феррошлях», а останні 10 років працював у ТОВ «Феррострой».  

 

У 2014-2015рр. захищав територіальну цілісність держави на Сході України. І, мабуть, тому, із перших днів війни, 24 лютого, був мобілізований на російсько-українську війну. 1 серпня отримав поранення внаслідок ворожого артилерійського обстрілу позицій підрозділу касетними снарядами. Був доставлений у Дніпропетровську обласну клінічну лікарню імені І.І. Мечникова, але, на жаль, 3 серпня він загинув від поранень. 

 

Вічна слава Олександру Федорчуку! Вічна пам’ять про Олександра залишиться в наших серцях, в історії міста, в історії нашої країни! 


Слава Україні!»