14 травня Почесному громадянину м. Комсомольська В. П. Мартиненку виповнивнився б 71 рік. Життя Володимира Петровича обірвалося у березні 2007-го...

Понад 50 років Володимир Петрович віддав одній з провідних галузей народного господарства – чорній металургії. За життя Мартиненко В.П. був удостоєний багатьох звань і нагород, на його рахунку більше 50 наукових праць та винаходів у сфері розробки родовищ корисних копалин. Основні науково-практичні розробки Володимира Петровича експонувалися на ВДНГ. Мартиненко В.П. - кандидат технічних наук, академік двох академій: екологічної та Академії інженерних наук України. Рішенням головного комітету він нагороджений Золотою і Бронзовою медалями ВДНГ СРСР, лауреат Державної премії УРСР. За значні заслуги у виробничій діяльності нагороджений орденом „Знак Пошани”, Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР і ювілейною медаллю „За доблестный труд”, Почесним знаком „Шахтарська слава” усіх трьох ступенів. Володимир Петрович обирався народним депутатом Верховної Ради України І скликання, неодноразово представляв Комсомольськ у складі Полтавської обласної ради, п\'ять скликань обирався депутатом міської ради і протягом трьох років очолював її. За особливий внесок у розвиток м. Комсомольська, багаторічну сумлінну працю на благо його мешканців та з нагоди 35-річчя з дня заснування міста, Комсомольська міська рада у вересні 1995р. присвоїла Володимиру Петровичу Мартиненку звання „Почесний громадянин міста Комсомольська”.

Володимир Петрович приділяв значну увагу розвитку соціальної сфери, особливо будівництву житла господарським способом (це – перші молодіжні кооперативи на Полтавщині). За керівництва Мартиненка В.П. Полтавським ГЗК разом із підрядними організаціями було побудовано бібліотеку, поліклініку, хірургічний комплекс міської лікарні, Дмитрівську школу, Палац культури і творчості, розширено і реконструйовано санаторій-профілакторій, дитячий оздоровчий табір „Горизонт”, шаховий клуб, фізкультурно-оздоровчі комплекси, проведено кабельне телебачення. Володимир Петрович вважав принципово важливим, щоб кожен із провідних цехів комбінату опікувався школою чи дитсадочком, допомагаючи дитячим закладам міста у проведенні ремонтних робіт. Мартиненко В.П. був ініціатором будівництва Свято-Миколаївського Собору, який можна сміливо віднести до сучасних архітектурних пам\'яток.

Ця людина варта того, щоб про неї пам\'ятали.

16-17 травня у нашому місті відбудуться комплексні спортивні змагання, присвячені пам\'яті Почесного громадянина Комсомольська В.П. Мартиненка. Генеральний спонсор їх проведення — ВАТ «Полтавський ГЗК».\'