23 грудня 2022 року в Горішніх Плавнях провели в останню путь захисника Батьківщини – майора Збройних сил України Івана Мартинова. Міський голова Дмитро Биков у прощальному слові зазначив: «Сьогодні із сумом наша Горішньоплавнівська територіальна громада прощається із воїном-земляком – майором Збройних сил України Мартиновим Іваном Івановичем. 

Іван Іванович народився 9 лютого 1965 року в Хмельницькому. Після закінчення Хмельницької середньої школи №21 Іван Іванович вступив до Благовіщенського вищого танкового командного училища, яке закінчив у 1986 році за спеціальністю командира танкового взводу, інженера з експлуатації гусеничних і колісних машин. Потім ніс військову службу на Північному флоті майже 10 років. У 1986-1987рр. перебував у африканській Республіці Анголі у складі міжнародних миротворчих сил. 

У 1997 року звільнився в запас і переїхав жити в Комсомольськ. Із березня 1998 року працював на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті начальником воєнізованої охорони, на інженерних посадах на дробарній фабриці і в «ГОК-СЕРВІСі». Із 2017 року працював механіком у комунальному підприємстві «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». 

Із 6 вересня 2019 року був призваний на військову службу за контрактом.

 Із 24 лютого 2022 року захищав Батьківщину в лавах Збройних сил, був заступником командира механізованого батальйону. 15 грудня 2022 року в бою поблизу села Невське Луганської області майор Збройних сил України Іван Іванович Мартинов отримав осколкове поранення голови. А 17 грудня 2022 року помер у лікарні імені Мечникова в місті Дніпро.

Більше 20 років я був знайомий із Іваном Івановичем, ми товаришували. Для мене він завжди залишиться веселим надійним другом. Ми багато разів допомагали один одному. І за тиждень до поранення на його прохання ми разом із Вячеславом Мінязєвим із Благодійного фонду «Полтавського гірничозбагачувального комбінату» відправили йому тепловізор. Він отримав посилку і навіть зробив світлину й надіслав нам її. На жаль, так сталося, що ця світлина остання.

Пам’ять про подвиг майора Збройних сил України Івана Мартинова назавжди залишиться в наших серцях, в історії нашої громади, в історії України! 

 

Слава Україні!»

 

Поховали майора Збройних сил України Івана Мартинова в Горішніх Плавнях на території військового меморіалу «Їхні імена будуть жити вічно».