16 січня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося перше у 2024 році засідання виконавчого комітету.

Заслухали завідувача сектору роботи зі зверненнями громадян Лілію Ященко про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2023 рік. Лілія Ященко поінформувала, що протягом 2023 року до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1367 звернень, зокрема: 1065 звернень надійшло поштою, 224 – через органи влади та від інших органів, установ та організацій, 4 – засобами телефонного зв’язку та 7 – петицій. Із зазначеної кількості звернень позитивно вирішено 889 питань (66 % від загальної кількості звернень), на 460 звернень (34% від загальної кількості) заявникам надано аргументовані роз’яснення, решта (18) знаходяться на розгляді. Протягом звітного періоду до виконавчого комітету надійшло 69 колективних звернень. Колективні звернення (зокрема електронні петиції) здебільшого стосувалися питань комунального господарства, серед яких плати за житлово-комунальні послуги, зокрема за послугу опалення, холодного та гарячого водопостачання; встановлення обмежувачів руху автотранспорту в мікрорайоні приватної забудови та на шляхах загального користування; роботи пасажирського автотранспорту; благоустрою міста та проведення ремонту дорожнього покриття на території міста і в старостинських округах; щодо відлову бродячих собак; перейменування вулиць та інші. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян зазначила, що 97,4% заяв стосувалися сприяння у вирішенні різноманітних життєвих питань. Через органи влади впродовж 2023 року отримано 94 звернення від громадян, які мають встановлені законодавством пільги: від інвалідів війни, учасників війни та бойових дій, багатодітних сімей, одиноких матерів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. За звітний період керівництвом виконкому проведено 37 особистих прийомів, серед них 2 – виїзних, прийнято 75 громадян. Інформацію про роботу зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті міської ради за 2023 рік взяли до відома.

Розглянули питання гуманітарного та соціального напрямків, зокрема: про надання дозволу на здійснення правочину щодо нерухомого майна дітей, про надання малолітнім і неповнолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Опрацювали питання житлово-комунального господарства. Ухвалили рішення про оголошення конкурсу з визначення перевізника для здійснення перевезень пасажирів на приміському автобусному маршруті, що не виходить за межі території Горішньоплавнівської міської територіальної громади № 33 «Південний – Дмитрівка».

Погодили графік проведення масових вибухових робіт на 2024 рік у кар’єрах ПрАТ «Полтавський ГЗК» і ТОВ «Єристівський ГЗК». 

Схвалили питання цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці: погодили графіки проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань із питань цивільного захисту на 2024 рік. Схвалили проєкт Програми підтримки заходів мобілізації на 2024 рік. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, складає 1,3 млн грн із бюджету громади. Також внесли зміни в рішення виконавчого комітету про організацію роботи міської призовної комісії під час дії воєнного стану.

Опрацювали блок питань економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів. Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова прокоментувала проєкт Програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки. Станом на 01.10.2023 розрахункова кількість офіційно працюючих підприємців у сфері малого бізнесу склала близько 2 140 осіб. Розрахунковий розмір надходжень до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади від діяльності малого бізнесу (фізичних осіб) за 9 місяців 2023 року склав 50,4 млн грн та збільшився в порівнянні з 9 місяцями 2022 року на 3,3 млн грн (на 7,0%). Питома вага надходжень до місцевого бюджету від діяльності малого бізнесу (фізичних осіб) за 9 місяців 2023 року в загальній сумі податкових надходжень до загального фонду бюджету складає 6,6 %. Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів зазначила, що останні роки змусили підприємництво пристосовуватися до нових, більш складних реалій: запровадження карантинних заходів, оголошення на території України воєнного стану і початку активної фази бойових дій. У розвитку малого та середнього бізнесу виникли нові складні проблеми: зміна логістичних маршрутів (доставка, відправлення продукції), збій в постачанні сировини, дефіцит обігових коштів, раптові скачки валютного ресурсу; відключення електроенергії, яка не дає можливості провести повний робочий день під час закупівлі товарів, робіт і послуг; закриття закладів під час повітряної тривоги, руйнування основних пунктів постачання оптових товарів. Із метою полегшення умов ведення бізнесу в умовах воєнного стану за ініціативи міського голови Дмитра Бикова  Горішньоплавнівською міською радою 15 березня 2022 року були затверджені рішення, якими на період з 01.03.2022 до 31.12.2022 на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади фізичні та юридичні особи були звільнені від сплати єдиного податку для платників 1 та 2 груп; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; орендної плати за договорами оренди комунального майна. Така податкова політики сприяла зменшенню навантаження на бізнес. У місті протягом 2022-2023 років тенденція щодо значного скорочення торгової мережі та мережі сфери послуг не спостерігалася. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми на 2024-2026 роки, склав 1,3 млн грн.

Схвалили проєкт Програми реабілітації дітей з інвалідністю Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік. Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова поінформувала, що з кожним роком кількість дітей, охоплених цією програмою, зростає: із 20 дітей у 2008 році до 55 дітей у 2023 році; за цей період більше 10 дітей мали змогу пройти соціальну реабілітацію у Німеччині. У 2022 році з початком повномасштабної війни Кременчуцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю перейшов на дистанційну форму роботи, але обсяг і якість його послуг практично не змінилися. Впроваджені нові форми роботи в рамках програми: один раз на тиждень діти разом з батьками займаються нейрографікою; після діагностики 36 учасників Програми у приміщенні ГО «Центр муніципального розвитку» з ними проводяться заняття з нейрокорекції, які містять ігри, комплекс рухових вправ (сенсомоторна корекція), дихальні вправи і вправи на розвиток мовлення та артикуляції. Результатом реалізації таких програм у попередні роки стало покращення фізичного стану дітей, а також психологічного стану дітей та їх батьків; розвиток навичок комунікації, адаптація та інтеграція дітей з інвалідністю в соціальне життя суспільства. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми склав 1 млн грн. Проєкт Програми реабілітації дітей з інвалідністю Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік буде винесено на затвердження чергової сесії Горішньоплавнівської міської ради. Міський голова Дмитро Биков зазначив, що програма реабілітації дітей з інвалідністю є корисною та надважливою соціальною програмою, яка впроваджується в нашій громаді вже понад 15 років. Подякував керівнику Програми Любові Хиль за багаторічний супровід родин, де виховуються діти з інвалідністю. Висловив вдячність засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Костянтину Жеваго й Віктору Лотоусу за системну фінансову підтримку таких родин.

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради за 2023 рік доповіла директор підприємства Наталя Малигіна. Директор прозвітувала, що кількість пролікованих хворих за 2023 рік склала 6 235 осіб, що в порівнянні з 2022 роком більше на 496 осіб (на 8,6 %). Фінансування підприємства за 2023 рік зменшилося в порівнянні з 2022 роком на 15,6%. Станом на 01.01.2023 фактична чисельність працівників була менше штатної на 120,25 одиниці; станом на 01.01.2024 - менше штатної на 135,75 одиниці. Середній вік медичного персоналу – 41 рік. Вік медичного персоналу: передпенсійний – 7%, пенсійний – 16%, середній – 24%, молоді кадри – 53%. Наявна потреба в лікарях: фізичний терапевт – 1 чол., лікар-онколог – 1 чол., лікар-отоларинголог-дитячий – 1 чол., лікар-офтальмолог-дитячий – 1 чол., лікар відділення екстреної медичної допомоги – 1 чол. Фактичні видатки на оплату комунальних послуг за 2023 рік збільшилися в порівнянні з 2022 роком на 1,5% у зв’язку зі збільшенням тарифів. Перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі у 2023 році не відбулося.

Директор КНП «Центр ПМСД м. Горішні Плавні» Аліна Ковпак прозвітувала про результати фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства за 2023 рік. Аліна Ковпак доповіла, що факт відвідувань за зміну хворими збільшився в порівнянні з 2022 роком на 3,5%. Кількість пролікованих хворих в денному стаціонарі за 2023 рік склала 850 чол., що більше на 6%, ніж за 2022 рік. Станом на 31.12.2023 всього підписаних декларацій 49 065. Станом на 01.01.2024 усі штатні одиниці підприємства в основному зайняті за рахунок внутрішнього сумісництва. Проведені заходи щодо формування оптимальної штатної чисельності підприємства відповідно до чинного законодавства та обсягів фінансових ресурсів. Відбулося зменшення штатних одиниць на 15,5 посад. Медичний персонал пенсійного віку складає 21,4%. Молоді спеціалісти заохочуються фінансовою підтримкою, додатковим преміюванням за рахунок коштів НСЗУ, програм медичних гарантій. Протягом 2023 року до підприємства зараховано 2 молодих спеціалісти середнього медперсоналу.

Звіти керівників про результати фінансово-господарської діяльності підприємств за 2023 рік взяли до відома.

Очільник громади Дмитро Биков зазначив, що протягом останніх років із метою підвищення якості послуг у лікарні й поліклініці було реалізовано низку важливих проєктів із залученням бюджетних коштів і за рахунок фінансової підтримки Ferrexpo. Зауважив про необхідність продовжувати працювати в напрямку залучення молодих і професійних фахівців.