30 червня 2015 року у великій залі Комсомольської міської ради відбулося громадське обговорення з теми «Про добровільне об’єднання територіальних громад м.Комсомольська, Салівської й Келебердянської сільських рад у єдину спроможну територіальну громаду».

До президії засідання було обрано міського голову Сергія Супруна, секретаря Комсомольської міської ради Світлану Калашнік, голову правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса, Салівського сільського голову Любов Бовбас, Келебердянського сільського голову Аліну Віняр.

На початку громадського обговорення міський голова Сергій Супрун вручив комсомольчанину, сержанту Збройних сил України Антону Шуляку орден «За мужність» ІІІ ступеня за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Також Сергій Андрійович зі словами подяки подарував Антону Анатолійовичу годинник.

Міський голова повідомив присутнім про те, що на адресу Комсомольської міської ради надійшов лист від Григоро-Бригадирівського сільського голови про бажання об’єднати громади, що входять до сільської ради, з територіальною громадою м.Комсомольська.

Виступаючи перед присутніми, міський голова Сергій Супрун зазначив, що процес об’єднання територіальних громад відбувається згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №214. Місто Комсомольськ має всі ресурси, щоб стати спроможним територіальним центром для об’єднання територіальних громад. Салівська й Келебердянська сільські ради максимально наближені до міста, значна частина мешканців працює на підприємствах Комсомольська, діти навчаються у школах. Об’єднання громад дасть ефективний механізм формування фінансових відносин. Перспективи розвитку сільських громад є.

Любов Бовбас, Салівський сільський голова, коротко розповіла про склад територіальної громади, куди входять села: Салівка, Карпівка, Петрашівка, Махнівка. Громада розвивається завдяки підтримці народного депутата України Костянтина Жеваго, ТОВ «Єристівський ГЗК», частково ВАТ «Полтавський ГЗК». На громадських обговореннях щодо розгляду можливості добровільного приєднання територіальної громади Салівської сільської ради 99% мешканців проголосували за місто Комсомольськ. Окреслила коло проблем, над якими працюють громадою.

Келебердянський сільський голова Аліна Віняр розповіла про проведені два обговорення, які відбулися в громаді, де вирішили об’єднатися з містом. Зупинилася на проблемних питаннях сільської громади.

Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус зазначив, що треба підтримати об’єднання територіальних громад м.Комсомольська, Салівської й Келебердянської сільських рад, що значно підвищить стандарти життя сільського населення. До процесу об’єднання громад необхідно підходити відповідально.

У ході засідання виступили перший заступник міського голови Дмитро Биков, голова громадської ради при Комсомольській міській раді Дмитро Вінівітін, голова правління громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Міська міліція» Сергій Хряпа, депутати міської ради Вікторія Диниско, Валерій Ткаченко, Віктор Брижань, Неля Карпець, Валерій Краснопір, директор ДЖКГ Петро Василюк.

За результатами громадського обговорення одноголосно була прийнята резолюція, у якій зазначено:

1. Погодитись на добровільне об’єднання територіальних громад міста Комсомольська, Салівської та Келебердянської сільських рад Кременчуцького району Полтавської області в єдину спроможну територіальну громаду з центром у м.Комсомольську Полтавської області.

2. Питання щодо приєднання Григоро-Бригадирівської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області до Комсомольської міської територіальної громади взяти до відома та доопрацювати в рамках діючого законодавства.