Після танення снігу в лісах України розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, він і називається пожежонебезпечним. Триває цей період до жовтня місяця включно.

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить на нівець працю цілих поколінь лісівників, а про збитки годі й казати — рахунок може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, комахи, знищуються їхні домівки. Окрім того вогонь здатний перекинутися на житлові будинки, які знаходяться поряд. На лісових пожежах можуть загинути й люди…

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням під час тривалої посухи також значно збільшує кількість пожеж. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність.

Запам’ятайте – під час пожежонебезпечного періоду, відповідно до Правил пожежної безпеки в лісах України, в лісах забороняється:

– розводити багаття;

– випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках, у т.ч. проводити сільськогосподарські пали;

– заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами та іншими механізмами;

– палити (курити), кидати непогашені сірники;

– використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

В.о. директора ДЖКГ
А.М. Овчаренко