Про реалізацію в області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 „Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб” з 1 грудня 2016 р. по 1 червня 2018 р року запроваджено у Полтавській області реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:
– членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
– внутрішньо переміщених осіб.
Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).
Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті.
Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
– сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
– пропонування участі в громадських роботах;
– надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.
Учасникам пілотного проекту, які виявлять бажання організувати підприємницьку діяльність в рамках пілотного проекту, за рішенням комісії має бути надана фінансова допомога у сумі, що не перевищує 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року (станом на 01.01.2017 – 64 тис. грн.).
Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Фінансова допомога не повертається, якщо:
– сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;
– учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.
Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.