Санаторно-курортне лікування громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року діє механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854.

Суть полягає в тому, що постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Укладатиметься тристороння угода між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення.

Право на безоплатне санаторно-курортне оздоровлення мають:

• громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Громадяни 1 категорії та батьки дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, які подали заяви на санаторно-курортне лікування, мають право самостійного вибору санаторного закладу за рекомендованим профілем лікування та у порядку черговості подання заяв до органу соціального захисту населення

Термін оздоровлення громадян 1 категорії складає 18 днів, дітей–інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 21 день.

У 2017 році розмір щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам затверджена в розмірі 5250 грн. Така допомога перераховується органом соціального захисту населення до санаторного закладу після повернення громадянина з оздоровлення.

За більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області  за адресою  м. Горішні Плавні, вул. Миру, 29 (телефони  21471,  0688322306).