Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року № 911-VІІІ, який набрав чинності 01.01.2016 року, з метою посилення адресності державних соціальних допомог внесено зміни до законодавчих актів, які регулюють порядок надання допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Допомога на дітей одиноким матерям

 з 1 січня поточного року допомога на дітей одиноким матерям; одиноким усиновлювачам; матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію та які мають дітей віком до 18 років - (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім\'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.

Увага! Особи, які звернуться за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.

Особливу увагу звертаємо тих одиноких матерів, які отримували допомогу з урахуванням доходу сім’ї та період виплати допомоги припадає на 2016 рік. Виплата буде продовжена до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів без особистого звернення до управління праці та соціального захисту населення.

Тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

З 1 січня поточного року тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Увага! Особи, які звернуться за призначенням тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.

Особливу увагу звертаємо тих отримувачів тимчасової допомоги, які у 2015 році отримували аліменти у твердій грошовій сумі (тобто як різниця між 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та визначеної судом твердої грошової суми аліментів), та період виплати допомоги припадає на 2016 рік. Таким сім’ям порядок призначення не змінився, тому не потрібно з 1 січня поточного року звертатися до управлінння праці та соціального захисту населення. Виплата допомоги буде продовжена протягом січня поточного року до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів.

Начальник УПСЗН
С.П.Чернявська