Кому необхідно звернутися з документами для призначення субсидії на опалювальний період.

Житлові субсидії на опалювальний період буде призначено без звернення громадян більшості отримувачів.

Усім, хто отримував субсидію в неопалювальний період, приходить до управління з документами не потрібно.

Але надати новий пакет документів необхідно сім\'ям:

• у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

• у складі яких кількість фактично проживаючих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих;

• які звертаються за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу та  палива;

• які орендують житлове приміщення.

Субсидія не призначається, якщо:

• загальна площа квартири перевищує 130 м²; будинку - 230 м²  (до 01.05.2021 - 120 м²  та 200 м² )

• заборгованість зі сплати аліментів понад 3 місяці

• транспортний засіб з датою випуску менше 5 років; більше одного транспортного засобу з датою випуску менше 15 років

• відсутні доходи або дохід менший мінімальної зарплати;  не сплачено ЄСВ

• здійснено на суму більше 50 тис. грн. протягом року перед зверненням:

-   купівлю нерухомого майна, транспортного засобу, цінних паперів, інших

товарів або оплату послуг;

-   купівлю іноземної валюти, банківських металів (діє з 01.05.2021)

-  платіж за набуття майнових прав на нерухоме майно, транспортні засоби (крім

спадщини та дарування);

-  внески до статутного капіталу, благодійну діяльність, позику.

• прострочена понад 3 місяці заборгованість за ЖКП   більша, ніж 340 грн.

• не повернуто надміру виплачену субсидію за попередні періоди;

• у власності більше одного житла;

• депозит, що перевищує 100 тис. гривень (діє з 01.05.2021).

У яких випадках субсидію може бути припинено

Уся подана у документах інформація перевіряється.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Кожен отримувач зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати  управління про виникнення обставин, зокрема щодо:

- змін у складі сім’ї;

- витрат на суму більше 50 тис. грн.;

- придбання житла або транспорту;

- отримання одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового   мінімуму,  встановленого  для працездатних осіб (на даний час - 59 475 грн.).

Наголошуємо, що у разі якщо отримувач вчасно не повідомив про перелічені обставини, субсидія припиняється та може бути поновлена лише на наступний сезон, а переплачені кошти потрібно повернути.

Наприклад, з 01.05.2021 було відмовлено 360 сім’ям, з них:

- 236 сімей – мали депозити більше 100 тис. грн. та купували валюту на суму більше 50 тис. грн.;

- 59 сімей – мали борги за ЖКП;

- 65 сімей – з інших причин.