Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області повідомляє.
Міністерством у справах ветеранів України реалізується державна програма з надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Порядок отримання таких послуг з психологічної реабілітації врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 № 1338 ,,Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб”.
Нормативним документом визначено три рівні психологічної допомоги:
1 рівень – передбачає соціально-психологічну підтримку та надання соціальних послуг фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками, які не є фахівцями у сфері психічного здоров’я, але пройшли відповідну підготовку в межах проведення соціальної роботи та надання соціальних послуг;
2 рівень – надання психологічної допомоги спрямований на розв’язання актуальних або специфічних проблем отримувача послуг і надається фахівцями, які внесено до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ);
3 рівень – це надання комплексної медико-психологічної реабілітації мультидисциплінарною командою із використанням кейс-менеджменту із застосуванням психологічних, психотерапевтичних, у разі потреби медикаментозних методів та методів фізичної реабілітації.
Для отримання психологічної допомоги другого та третього рівнів необхідно звернутися до суб’єкта надання послуг або до Мінветеранів із заявою в електронній формі через Єдиний державний реєстр ветеранів війни: https://sis.mva.gov.ua/faq?service=2&type=1 або Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи його мобільний додаток (Дія).
Підставою для отримання послуг із психологічної допомоги, яка надається суб’єктом надання послуг на другому та третьому рівні психологічної допомоги є:
- направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, якому отримувач послуг подав декларацію про вибір лікаря, або направлення лікуючого лікаря в разі надання психологічної допомоги одночасно з наданням медичної допомоги в стаціонарних умовах;
- особисте звернення отримувача послуг.
Направлення до суб’єктів надання послуг лікарем здійснюється за результатами первинного психологічного скринінгу отримувача послуг.
Послуги із психологічної реабілітації отримувачам послуг надаються безкоштовно шляхом відшкодування Міністерством у справах ветеранів України витрат суб’єкту надання послуг за рахунок коштів державного бюджету.
Ознайомитись з переліком установ, які надають послуги психологічної допомоги за цією програмою можна у Реєстрі постачальників послуг із психологічної реабілітації за посиланням: https://sis.mva.gov.ua/nadavaschi-poslug?servicetype=psy.
Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2024 р. № 1480 до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 307 збільшено суму, яка відшкодовується надавачам послуг із психологічної допомоги другого і третього рівня, яка включає базову ставку в розмірі 254,18 грн та надбавку до базової ставки за досвід роботи за фахом, за науковий ступінь та вчене звання, надбавки за спеціалізації та сертифікації.