На виконання п. 12 Положення про Спостережні комісії затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р.  N  429 (429-2004-п) в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р. № 1042, виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради повідомляє про припинення повноважень Спостережної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради, яку було утворено відповідно до рішення виконавчого комітету  від 24 листопада 2015 року № 534  "Про затвердження складу комісій, комітетів та рад виконавчого комітету Комсомольської міської ради Полтавської області та положень до них"

Основними завданнями спостережної комісії є: організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів  осіб, звільнених від відбування покарання; допомога у  ресоціалізації осіб, звільнених від відбування покарання умовно-достроково,  організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

До складу спостережних комісій входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни.

Членами спостережних комісій не можуть бути судді, представники органів прокуратури, органів внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної виконавчої служби, адвокати, особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше входили до складу спостережних комісій і повноваження яких були припинені достроково.

Заяви (клопотання) щодо включення до нового складу спостережної комісії представників підприємств, установ, організацій всіх форм власності та окремих громадян підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації (окремі громадяни подають заяви, підписані особисто) приймаються відділом організаційної роботи, документування та контролю Горішньоплавнівської міської ради (каб.218) протягом трьох місяців з дати публікації даного повідомлення.