Відповідно до Постанова КМУ від 19.06.2023 р. № 626 «Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції» та затвердженого Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області повідомляє наступне.

Жителі Миколаївської та Херсонської областей, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Розмір допомоги складає 5 тис. грн на кожну особу, в т.ч. – на неповнолітніх дітей. Люди, які проживають або зареєстровані в постраждалих від підтоплення населених пунктах (окрім громадян, які станом на 5 червня були зареєстровані як отримувачі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у населених пунктах, які не зазнали підтоплення).

Важливо, що люди, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованого лівого берега на підконтрольну Україні територію, також мають право на отримання виплат.

Не пізніше від 31 серпня 2023 року (включно) необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення за адресою фактичного місця проживання особисто або передати її через начальника сільської, міської військової адміністрації або уповноважену ним особу.

Необхідно надати для дорослих:

• документ, що посвідчує особу, або єдокумент;
  • документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Для дітей:

• свідоцтво про народження дитини.

У разі втрати членами родини документів можуть бути пред’явлені їхні копії (сканкопії/фотокопії). Також уповноважений орган може використовувати відомості з Єдиного державного демографічного реєстру й інших державних інформаційних ресурсів.

Орган соціального захисту населення ухвалює рішення про призначення допомоги протягом 10 робочих днів із дня подання заяви.

Виплата коштів проводиться через установи уповноважених банків на номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) особи або через відділення Укрпошти.

За додатковою інформацією  звертатися до управління соціального захисту населення за адресою вул. Миру, б. 29, кабінет № 14, 12, або за тел. (05348) 4-45-76, (097) 11-07-003.