Нагадуємо, що згідно Закон України  №294-ІХ від 14.11.2019р. “Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020р. встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: 4723 гривні; у погодинному розмірі: 28,31 гривня. Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня =2102грн., з 1 липня =2197грн., з 1 грудня =2270грн.

Оскільки розмір мінімального страхового внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати, то всім платникам єдиного внеску для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з січня 2020 року слід сплачувати не менше ніж 1039,06 грн. Ця сума становить 22% від мінімальної заробітної плати.

Особа, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов\'язкового державного соціального страхування має можливість укласти договір про добровільну участь у системі   загальнообов\'язкового державного соціального страхування  в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди.  Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2   (4723 грн. * 22%*2=2078,12 грн).   Для укладення договору про добровільну участь необхідно звертатись до органу Державної фіскальної служби України за  місцем реєстрації.

Довідково: з 01.01.2020 страховий стаж повинен становити 27 років, з подальшим збільшенням цього показника на 12 місяців щорічно. Ті громадяни, які   претендуватимуть на пенсію за віком після 2028 року,  повинні будуть підтвердити 35 років страхового стажу.

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свої офіційні доходи, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.

Начальник Горішньоплавнівського відділу

обслуговування громадян (сервісний центр)                                      С.НЕСТЕРЕНКО