Приватні підприємці повинні дбати про свій страховий стаж самостійно, адже тільки при умові повної сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) в розмірі не нижче мінімального підприємцю повністюбуде зараховано відпрацьований місяць до страхового стажу. Мінімальний розмір єдиного соціального внеску розраховується як добуток мінімальної зарплати за конкретний місяць на 22 %. У 2017 році законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати становить 3200грн.на місяць, таким чином мінімальний розмір ЄСВ становить 704грн.на місяць (3200грн.х22%=704грн.).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати ЄСВ у розмірі не менше ніж 50% від мінімального страхового внеску, тобто 352 грн.на місяць (704грн.х50%=352грн.). Відповідно, до страхового стажу таких підприємців буде зараховуватись тільки половина відпрацьованого місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. Ця норма передбачена в діючому законодавстві, але не всі підприємці про неї знають.

Шановні підприємці! Подумайте про своє майбутнє і сплачуйте ЄСВ повністю, тобто 704грн.на місяць. До речі, якщо підприємець сплачував ЄСВ, наприклад за січень — серпень 2017 року по 352 грн., то він може доплатити необхідну суму, а за наступні місяці сплачувати повну ставку, тобто по 704 грн. Цю доплату слід здійснити до кінця 2017 року.

Заступник начальника Кременчуцького

об\'єднаного управління Пенсійного фонду