Пенсійне забезпечення ветеранів війни здійснюється за нормами Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та згідно з іншими нормативно-правовими актами.


Для всіх категорій ветеранів в залежності від статусу до пенсії виплачуються підвищення відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Наприклад, учасникам бойових дій пенсії підвищуються в розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, інвалідам війни I групи – 50 відсотків, II групи – 40 відсотків, III групи – 30 відсотків цього мінімуму. 


Законом України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни», починаючи з 1 травня 2004 року, передбачено щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: особам з інвалідністю внаслідок війни I групи у розмірі 70 грн., II та III груп – у розмірі 50грн., учасникам бойових дій – 40 грн.


У Законі України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» визначені умови призначення допомоги на догляд інвалідам війни у розмірах від 15 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.


Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» (зі змінами від 28.12.2011) установлено, що у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи – 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255 відсотків, III групи – 225 відсотків, в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності – 165 відсотків, таким особам виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів. 


При цьому, особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, така допомога виплачується в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи. 


Враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №327, учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії підвищуються на 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни на 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розміри підвищень для колишніх в’язнів концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання регулюються також Законом України «Про жертви нацистських переслідувань».


У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок складових пенсійних виплат, залежних від цього показника. Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.07.2019 з 1497,00 грн. до рівня 1564,00 грн., а з 01.12.2019 – 1638,00 грн., пенсійне забезпечення ветеранів війни підвищуватиметься по мірі зростання величини вказаного мінімуму.


Постановою Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилося 100 і більше років» від 26 вересня 2012 року передбачено, що ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», яким виповнилося 100 і більше років, виплата підвищень (надбавок) до пенсії, передбачених зазначеними Законами, з урахуванням доплат, установлених відповідно до законодавства, здійснюється у потрійному розмірі. Іншим особам, яким виповнилося 100 і більше років, встановлюється підвищення до пенсії у розмірі 189,80 грн. 


Сім’ям військовослужбовців – ветеранів війни, які загинули або померли внаслідок поранення чи контузії, одержаних під час виконання обов’язків, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, розмір зазначеного підвищення становить 398,58 гривні, дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге виплачується підвищення – 113,88 гривні. 


Горішньоплавнівський відділ  обслуговування громадян (сервісний центр)