ОСНОВНІ ПИТАННЯ НАДАННЯ СУБСИДІЇ
КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ
Субсидія призначається:
- одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;
- особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
Крім того, у разі реєстрації в установленому порядку місця перебування особи житлова субсидія призначається на загальних умовах, у разі не отримання її за зареєстрованим місцем проживання.
ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік.
Після закінчення строку отримання субсидії управління соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
ЗА ЯКИХ УМОВ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ
Субсидія не призначається, у разі якщо, будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ
Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.
Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних вищих навчальних закладах і проживають з батьками чи іншими членами родини; призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.
Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на відповідний місяць(з 01.05.2016 – 2900 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно трьох (з 01.05.2016 – 4350 грн.) і чотирьох (з 01.05.2016 – 5800 грн.) прожиткових мінімумів для працездатних громадян. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності інформацію про які надано ДФС.
Начальник УСЗН С.П.Чернявська