Дія  карантину подовжена до 11 травня 2020 року.

На період карантину Кабінет Міністрів України постановив:

1) строк виплати продовжується без звернення особи на період карантину та на один місяць після дати його відміни для державних соціальних допомогякі було призначено раніше:

·допомога малозабезпеченим сім’ям;

·допомога на дітей одиноким матерям;

·допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

·допомога на тяжко хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;

·щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;

·тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

·щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам;

·тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

2) строк звернення за призначенням продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни для державних допомог:

·допомога у зв\'язку з вагітністю та пологами;

·допомога при народженні дитини;

·допомога при усиновленні дитини;

·допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

·допомога на дітей одиноким матерям;

·допомога на тяжко хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;

·допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

·тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

Заяви та документи, необхідні для призначення, можуть бути надіслані поштою.

3) у разі, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду, а також заяви та документів, які можуть бути надіслані поштою.

Після відміни карантину

управління соціального захисту населення протягом одного місяця проводить перерахунки розмірів виплачених державних соціальних допомог на підставі поданої   заяви та необхідних документів.

У разі, коли за результатами проведеного перерахунку:

·  розмір отриманої допомоги був меншим,  управління проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;

·  не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, управління протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.

Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

Особи, яким виплачується державна соціальна допомога,  обов’язково інформують управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом:

·письмового звернення поштою за адресою вул. Миру, 29, м. Горішні Плавні

·телефонного зв’язку за номером 0688437997.

Житлові субсидій

Субсидія на житлово-комунальні послуги буде призначена у травні 2020 року на наступний період без  звернень усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років.

На період карантину збільшуються на 50% соціальні нормативи користування послугами (електроенергією, природним газом для приготування їжі,  водопостачання  гарячої та холодної води, водовідведення), починаючи з березня 2020 року.

Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, таке призначення проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарства не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

Про зміни обставин просимо повідомляти переліченими засобами.

Начальник УСЗН

С.П.Чернявська