До уваги внутрішньо переміщених осіб !

Повідомляємо, що з метою забезпечення належного соціального захисту внутрішньо переміщених дітей, які прибули без супроводу законних представників, протягом серпня-грудня 2015 року було внесено ряд важливих змін до нормативно-правових актів, що регламентують облік внутрішньо переміщених осіб та отримання ними відповідної допомоги.

У разі, якщо дитина, переміщена у супроводі діда, баби, повнолітніх сестри, брата, мачухи, вітчима

Дід, баба, повнолітні сестра / брат, мачуха, вітчим внутрішньо переміщеної дитини, які здійснюють безпосередній догляд за нею, звертаються до служби у справах дітей.

До звернення додаються:

- документи, що посвідчують особу дитини та заявника;

- документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною і заявником (копії / оригінали свідоцтва про народження дитини, її повнолітніх братів сестер, матері, батька та паспортів діда, баби, свідоцтва про шлюб, довідки про склад сім’ї тощо);

- за наявності - документ, що підтверджує факт проживання дитини на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Відповідно до статей 258 та 262 Сімейного кодексу України баба, дід, сестра, брат, мачуха, вітчим мають право звертатися за захистом прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх внуків без спеціальних на те повноважень.

Після надходження звернення служба у справах дітей звертається до управління праці та соціального захисту населення для отримання дитиною довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг виплачується дитині за зверненням баби, діда, повнолітніми брата, сестри, мачухи, вітчима до установи уповноваженого банку.

У разі, якщо дитина, переміщена у супроводі інших родичів, знайомих.

Особа, з якою за згодою батьків перемістилася дитина, звертається до служби у справах дітей.

До звернення додаються:

- документи, що посвідчують особу дитини та заявника;

- заяви батьків щодо згоди на передачу дитини на виховання заявнику, у тому числі згоди щодо отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, справжність підпису на якій має бути засвідчена нотаріально;

Щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг виплачується дитині за зверненням до установи уповноваженого банку осіб, яким батьки передали дитину на виховання за умови наявності заяви батьків щодо отримання такої допомоги, справжність підпису на якій має бути засвідчена нотаріально.

У разі, якщо дитина навчається у професійно-технічному або вищому навчальному закладі та самостійно проживає у гуртожитку відповідного закладу

Дитина особисто звертається до служби у справах дітей з:

- документами, що посвідчують її особу;

- за наявності - документом, що підтверджує факт проживання дитини на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, виплачується дитині за зверненням служби у справах дітей до установи уповноваженого банку.

Служба у справах дітей знаходиться у виконкомі Комсомольської міськради Полтавської області вул. Миру, буд. 24, ІІІ поверх, кабінет 306,

телефон. (05348) 26543; час роботи : понеділок, середа-п’ятниця з 08.00 до 17.00, перерва з 12.00 до 13.00