Відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» змінено порядок надання пільг. З 01.07.2015 р. пільги надаються з врахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї за попередні шість місяців.

Для визначення права на отримання пільг з 01 липня 2015 р. необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та заповнити декларацію про доходи сім’ї пільговика. У випадку відсутності доходів за цей період, необхідно надати документи, що підтверджують їх відсутність (трудова книжка, довідка з органів фіскальної служби або довідка з КЖЕПу).

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані (з 01.01.2015р. по 30.06.2015р.):

• - пенсія;
  • - заробітна плата;
  • - грошове забезпечення;
  • - стипендія;
  • - соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності);
  • - доходи від підприємницької діяльності.

Перелік окремих категорій громадян, які з 01.07.2015 р. мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710 грн.):

• учасники війни;
  • особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;
  • жертви нацистських переслідувань;
  • діти війни;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
  • дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
  • сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
  • звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;
  • особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків;
  • пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;
  • пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах;
  • пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;
  • пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них;
  • багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Особам, які мають зазначені статуси, для підтвердження права на пільги з 01.07.2015 р. рекомендовано в період з 01.07.2015 р. по 10.07.2015 р. з’явитися до управління праці та соціального захисту населення (вул. Миру, б. 29, колишній д/с «Світлячок», каб. 11) для заповнення декларації та подачі необхідних документів.

Додаткова інформація, та можливість попереднього запису на прийом за телефоном 2-64-91.

Начальник управління
С. П. Чернявська