Державна соціальна допомога дітям померлого годувальника.

Законом України «Про державну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» визначено право на отримання допомоги дітям померлого годувальника (у тому числі народжених до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для  призначення пенсії.

Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається з дати, що настає за  днем смерті годувальника, якщо звернення за соціальною допомогою надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника.

Соціальна допомога призначається дитині померлого годувальника  до досягнення 18 – річного віку. У разі навчання за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Розмір допомоги становить:

• на одну дитину померлого годувальника – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.10.2017р. – 1452 грн.);
  • на двох дітей - 120% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.10.2017р. – 1742,4 грн.);
  • на трьох і більше дітей – 150% ( з 01.10.2017р. – 2178 грн.).

За більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області  за адресою  м. Горішні Плавні, вул. Миру, 29 або за телефонами 44 571,  068-843-79-97,050-556-50-25

Начальник УСЗН                                                               С.П.Чернявська