ЗВЕРНЕННЯ
Комсомольської міської ради
до роботодавців, суб\'єктів господарювання та
громадян м. Комсомольська, прийняте 5 серпня 2009р.

Сплата податків і зборів своєчасно та в повному розмірі - обов\'язок кожного громадянина, визначений Конституцією України.

Однак окремі суб\'єкти господарювання ігнорують виконання свого прямого обов\'язку перед державою та громадою міста, виплачуючи заробітну плату у „конвертах" та в розмірах, що є нижче законодавчо встановленого рівня.

Враховуючи те, що цьогорічний загальний фонд бюджету області на 78,3 % формується за рахунок податку з доходів фізичних осіб, виплату „тіньової зарплати" можна назвати найбільшою перешкодою у його формуванні. В результаті виплати у 2008 році заробітної плати найманим працівникам у розмірах, що нижче законодавчо встановленого розміру, місцеві бюджети області недоотримали податку з доходів фізичних осіб в сумі 3135,4 тис. гри. Зокрема, місцевий бюджет м. Полтави втратив у 2008 році 715.7 тис. грн., м. Кременчука та Кременчуцького району - 550.5 тис. грн., м. Лубен та Лубенського району - 207.6 тис. грн., міста Комсомольська — 318 тис. грн.

Наслідком таких порушень є недостатнє фінансування закладів охорони здоров\'я, освіти, культури, низький рівень заробітної плати працюючих в бюджетних галузях лікарів, учителів, працівників культури, а також соціальних виплат малозабезпеченим сім\'ям, сім\'ям з дітьми та пенсійних виплат людям похилого віку, тобто залишаються не захищеними соціальні та матеріальні інтереси громадян. Особливо в умовах кризи в поточному році посилилась тенденція виплати „тіньових" доходів.

Звертаємося до роботодавців з проханням припинити використання праці найманих працівників без оформлення трудових договорів та трудових книжок, адже отримання заробітної плати в “конвертах” негативно впливає на стаж роботи та пенсію, яку наймані працівники будуть отримувати в майбутньому.

Шановні комсомольчани! Пам\'ятайте, що від вас залежить добробут і процвітання нашого міста й Полтавщини. Ваше право - працювати на користь держави, забезпечувати своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії. Ми розраховуємо на вашу свідомість. Вам вирішувати, що є головним - працювати, щоб мати забезпечену старість, заможне майбутнє своїх дітей та онуків чи продовжувати жити одним днем. Не стійте осторонь при порушенні наших прав! Ваше сучасне і майбутнє залежить тільки від вас! Прийшла пора сказати „НІ - виплатам “тіньової" заробітної плати!"

Міський голова                          С.А. Супрун