18 листопада наше місто відвідав з робочим візитом перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький. У малій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради відбулася нарада за участі міського голови Дмитра Бикова, секретаря міської ради Сергія Дороти, заступників міського голови Надії Угнічевої і Юрія Мухи, начальника управління охорони здоров’я Юрія Ковпака, головного лікаря міської лікарні Костянтина Шкляра, головного лікаря поліклініки «Медичний центр ПМСД» Аліни Ковпак, завідувача підстанції екстреної медичної допомоги №2 Кременчуцької станції екстреної медичної допомоги та катастроф Павла Лєтунова, представників ЗМІ.

Під час зустрічі розглянули питання щодо реформування галузі охорони здоров’я Полтавщини, зокрема в частині формування госпітальних округів. Як повідомив Андрій Пісоцький, область використовує всі можливі варіанти й вивчає думки фахівців, щоб визначитися з роботою галузі в контексті загальнодержавних змін та планів місцевих громад. Напередодні в обласній держадміністрації презентовано проект реформування галузі Департаментом охорони здоров\'я Полтавської обласної держадміністрації. «Для нас важлива думка громад та їх розвиток. Реформу треба робити комплексно. Пацієнти хочуть отримувати якісну допомогу і наша задача її забезпечити,» – зазначив Андрій Пісоцький.

У ході зустрічі заслухали інформацію начальника управління охорони здоров’я Юрія Ковпака про етапи реформування галузі в місті з 2004 року. Начальник УОЗ висловив думку медичної громади міста щодо подальшого розвитку вторинної медичної допомоги, організації допомоги населенню, наступності в роботі та міжсекторальній співпраці закладів в єдиному інформаційному медичному просторі, залучення трансфертних угод та партнерства.

Міський голова Дмитро Биков наголосив на питанні повернення в місто повноцінної станції ЕМД та МК, сформуванні госпітального округу №5 з адміністративним центром в м. Горішні Плавні. Міський голова підкреслив, що необхідно враховувати наявну матеріально-технічну базу міської галузі охорони здоров\'я, потенціал медичної спільноти в наданні якісних медичних послуг. За медичними послугами до закладів охорони здоров\'я міста звертаються громадяни з інших районів області, особливо найбільше з Кременчуцького, Козельщинського, Кобеляцького.

У кінці зустрічі Андрій Пісоцький вніс пропозицію щодо організації зустрічі на рівні Полтавської облдержадміністрації, Департаменту охорони здоров’я ПОДА, Міністерства охорони здоров’я України, влади м. Горішні Плавні, представників громад стосовно подальшого формування територіальних громад, їх розвитку, формування госпітальних округів.