31 березня 2016 року на базі Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» відбулася зустріч-нарада з питань підвищення рівня працевлаштування випускників ВДНЗУ «УМСА» контрактної форми навчання. У роботі взяли участь ректор академії професор Ждан Вячеслав Миколайович, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Лисак Віктор Петрович, начальник Управління охорони здоров’я Полтавської міської ради Котов Сергій Олександрович, представники 25 районних державних адміністрацій та головні лікарі ЛПЗ Полтавської області, професорсько-викладацький склад академії, лікарі-інтерни 1, 2, та 3 років контрактної форми навчання, студенти 6 курсу медичних та 5 курсу стоматологічного факультетів ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Місто Комсомольськ представляли заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева, головний лікар міської лікарні Костянтин Анатолійович Шкляр.

Представники Глобинського, Зіньківського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Лохвицького, Машівського, Миргородського, Оржицького, Пирятинського, Решитилівського, Семенівського, Чутівського, Шишацького районів, м. Комсомольська, м.Полтави надали пропозиції щодо наявності вакантних посад та можливостей майбутнього працевлаштування, презентували свої райони, міста. Були розглянуті пропозиції щодо оплати навчання в інтернатурі майбутнім спеціалістам, умов роботи на першому робочому місці, забезпеченості житлом, службовим транспортом, можливості дозвілля та переваги соціально-побутової сфери.

Лікувально-профілактичні заклади потребують наступних фахівців: акушер-гінеколог, анестезіолог, бактеріолог, дерматовенеролог, інфекціоніст, ендокринолог, епідеміолог, кардіолог, лаборант, лікар функціональної діагностики, нарколог, невролог, онколог, ортопед-травматолог, офтальмолог, отоларинголог, педіатр, патологоанатом, рентгенолог, сімейний лікар, хірург, лікар приймального відділення, терапевт, лікар екстреної медичної допомоги.

Надзвичайно важливим є питання забезпечення житлом. Це питання пропонують вирішити майбутнім лікарям представники м. Комсомольська, Козельщинського, Котелевського, Лохвицького, Миргородського, Решетилівського, Чутівського та Шишацького районів.

Оплату інтернатури закладено в бюджети Чутівської, Семенівської, Котелевської, Кобеляцької районних рад. Вони вже навчають лікарів-інтернів для потреб району і планують продовжувати це і надалі.

У Шишацькому районі працює «Програма місцевих стимулів», у Семенівському районі запроваджена програма «Молодий спеціаліст».

По закінченню зустрічі випускники мали змогу поспілкуватися безпосередньо з представниками лікувально-профілактичних закладів та районних державних адміністрацій, обговорити питання укладання контрактів та майбутнього першого робочого місця.

Джерело http://www.umsa.edu.ua