Днями міський голова Сергій Супрун провів зустріч із журналістами Першого Національного ТО «Громадсько-політичних програм».

У ході розмови представники Першого Національного цікавилися особливостями й історією міста, сучасним життям Комсомольська, роботою місто- й бюджетоутворюючого підприємства ВАТ «Полтавський ГЗК», новим потужним ТОВ «Єристівський ГЗК».

Сергій Андрійович надавав вичерпні відповіді як людина, яка тримає руку на пульсі життя Комсомольська, вболіває за нього й прагне подолати всі перешкоди, які виникають.

Не оминув міський голова й питань Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Опираючись на практичний досвід роботи, Сергій Андрійович зупинився на проблемних питаннях сфери фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування щодо необхідності запровадження механізму забезпечення видатків місцевих бюджетів на виконання делегованих повноважень (І кошик) на підставі державних стандартів надання суспільних послуг та нормативів їх бюджетної забезпеченості, зміцнення власної доходної бази місцевих бюджетів (ІІ кошик), корінної зміни роботи органів Державного казначейства в частині обслуговування місцевих бюджетів, забезпечення права місцевих рад самостійно визначати напрями використання коштів субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання комунальної

власності та обсяги видатків капітального та поточного характеру в межах обсягу субвенцій, виділених на ці цілі.

У сфері житлово-комунального господарства важливим є забезпечення своєчасного та в повному обсязі відшкодування державою різниці між фактично встановленими тарифами та собівартістю послуг з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Щодо внесення змін до Конституції, то Сергій Андрійович зауважив, що ці кроки передбачають наділення відповідними повноваженнями і функціями регіонального, районного і місцевого рівнів влади як основи, яка дасть можливість здійснювати практичні кроки щодо децентралізації влади. Саме за принципом субсидіарності вибудувати треба таку схему управління і взаємовідносин різних гілок влади, щоб у кінцевому результаті споживач мав можливість отримувати якісні послуги.

На запитання журналіста щодо найулюбленішого місця в Комсомольську міського голови, то Сергій Андрійович відповів, що любить усе місто, бо Комсомольськ для нього дорогий, тут проходило його зростання, тут виросли його діти й виховуються внучки. А душею Комсомольська є люди, які творять добробут.