14 січня в ЗОШ №2 відбувся захід «Жива бібліотека у Комсомольську», Який організувала та провела міська громадська організація «Центр «РОДІС» (директор Л.Б.Дмитренко). Для участі в заході приїхали представники далекого зарубіжжя – Йорданії, Палестини, Бразилії, Китаю.
Проект «Жива бібліотека» реалізується ГО «Центр «РОДІС» в рамках «Ініціативи розмаїття» Міжнародної організації з міграції.
На заході були присутні почесні гості - Сергій Супрун, міський голова, Людмила Биндич, заступник міського голови; Ірина Шошина, начальник міськво; Надія Дробецька, завідувач ММК міськво; Олена Василенко, директор ЗОШ І-ІІІ ст.. №2; пед.працівники ЗОШ І-ІІІ ст.. №2, міськво та ММК. Учасниками заходу також були учні старших класів ЗОШ І-ІІІ ст.. №2; члени і волонтери ГО «Центр «РОДІС».
Мета проекту - профілактика поширення ксенофобії та популяризація культурного розмаїття, формування позитивного ставлення молоді щодо іноземців та національних меншин в Україні. Іноземці запрошені на захід для того, щоб вони розповіли юним комсомольчанам про свої країни та традиції свого народу.
Керівник проекту – завідувач сектором роботи з молоддю ГО «Центр «РОДІС» Володимир Дмитренко, який у жовтні 2010 року пройшов відповідне навчання у Представництві Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні (м. Київ).
«Ініціатива Розмаїття - Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що сприяє міжкультурному діалогу шляхом заохочення молоді до спілкування з представниками різних етнокультурних середовищ. Захід отримав таку назву, оскільки для опису його учасників, організаторів та діяльності використовується бібліотечна термінологія («книжки», «читачі», «словники», «бібліотекарі»).
Захід проводили «Старший Бібліотекар» (керівник проекту Володимир Дмитренко) та його помічники-волонтери ГО «Центр «РОДІС»: «Бібліотекарі» - учні професійного гірничого ліцею (2 чол. – Надія Войтенко і Євген Мошнінов), політехнічного технікуму (1 чол. – Олег Ржавін) та гімназії ім.. В.О.Нижниченка (1 чол. – Діана Юрченко).
Тема «Живої бібліотеки» в Комсомольську - «Новий рік у світі». «Книжки» (іноземні учасники заходу) розказували про свою країну і традиції, пов\'язані з Новим роком. Розповідь кожного учасника була розрахована на 10 хвилин. «Читачі» (старшокласники ЗОШ І-ІІІ ст.. №2) будуть поділені на групи по 10 чол. і сиділи за різними столами, а «Книжки» (іноземці) переходили від однієї групи «читачів» до іншої, презентуючи свою 10-хвилинну розповідь.
«Родзинкою» заходу стало те, що міський голова також долучився до учасників та вніс свою «сторінку» в «живу книгу», розповівши про новорічний обряд «засівання» в Україні та продемонстрував це дійство гостям та учасникам заходу. Сергій Андрійович висловив думку
В кінці заходу член дирекції ГО «Центр «РОДІС» Тетяна Цигрик вручила Подяки його учасникам (іноземним гостям та партнерам).