Чергове засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради, що відбулося 14 листопада в малій залі Горішньоплавнівської міської ради, вів міський голова Дмитро Биков.

Члени виконавчого комітету в ході роботи розглянули питання гуманітарного та соціального напрямків, зокрема 21 проєкт рішень служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики.

Ухвалили проєкти Комплексної програми соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки й Комплексної програми підтримки військовослужбовців, ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС та які брали або беруть участь у захисті України у зв’язку з повномасштабною російською військовою агресією, членів їх сімей та сімей загиблих військовослужбовців на 2024 рік. Метою Комплексної програми соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки є створення цілісної системи соціального захисту найбільш незахищених верств населення, які потребують підтримки з боку міської влади. Фінансування її заходів здійснюється за рахунок коштів бюджету (29 млн грн). Метою другої бюджетної програми є створення цілісної системи  допомоги військовослужбовцям і ветеранам війни, які беруть або брали участь у захисті України у зв’язку з російською військовою агресією, та членів їх сімей, що потребують підтримки. Фінансування її заходів здійснюється за рахунок коштів бюджету (8,7 млн грн).

Розглянули й ухвалили Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки.

Ухвалили проєкт Програми використання коштів бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на відшкодування різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим на перевезення одного пасажира на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки за програмою «Міський соціальний маршрут» та перевезень до садових товариств з квітня по листопад. Пільгові перевезення спрямовані на підтримку мало захищених верств громади.

Начальник відділу водо- теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики ДЖКГ Жанна Неклюдова доповіла проєкти рішень щодо оголошення конкурсів на автобусні маршрути: № 34 «Горішні Плавні – Келеберда»; № 35 «Горішні Плавні – Салівка»;      № 36 «Горішні Плавні – Солошине».

Внесено зміни до схеми дислокації засобів регулювання дорожнього руху міста.

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального виробничого підприємства «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» за 9 місяців 2023 року доповів директор КВП Павло Сніжко. Директор зазначив, що підприємство протягом 9 місяців 2023 року відпрацювало без перевищення допустимих термінів припинення централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню від основних джерел теплопостачання, передбачених Правилами надання послуг споживачам. До опалювального сезону підготовлено котельні та теплогенераторні міста, теплові мережі (у двотрубному обчисленні), замінено 0,848 км теплових мереж у 2-х трубному вимірі. Роботи із заміни мереж гарячого водопостачання та встановлення приладів обліку теплової енергії й гарячої води в житлових будинках продовжуються. З метою забезпечення безперервним постачанням електричної енергії на об’єктах підприємства встановлені дизельні та бензинові генератори для електропостачання технологічного обладнання котельні 15-го мікрорайону, інших котельнях міста. Міський голова Дмитро Биков подякував директору КВП «Терлоенерго» Павлові Сніжку, працівникам підприємства за стабільну роботу та належну організацію розпочатого опалювального сезону.

Заслухали директора КП ВУКГ Сергія Яроша про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 9 місяців 2023 року. Сергій Ярош поінформував, що за період з 01.01.2023 по 01.10.2023 збільшилася кількість боржників, які мають заборгованість понад 10 тис. грн, на 125 осіб, збільшилася сума боргу на 5,2 млн грн. У зв’язку з воєнними діями в Україні, що спричинили зменшення споживання води населенням та підприємствами міста, що в свою чергу призвело до скрутного фінансового стану КП ВУВКГ і, як наслідок, неможливості виконання інвестиційної програми підприємства в повному обсязі. Дію програми було продовжено. Очільник громади Дмитро Биков зазначив, що підприємство за співпраці з НЕФКО за грантові кошти завершує технічне переоснащення об’єктів водопостачання в місті з підвищенням їх енергоефективності. Подякував за сумлінну роботу працівникам ВУВКГ на чолі з директором Сергієм Ярошем.

Начальник юридичного відділу Олена Таран прокоментувала проєкти рішень «Про затвердження Положення про порядок складання актів та видачі довідок щодо факту проживання без реєстрації/факту непроживання за місцем реєстрації громадян», «Про затвердження Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів виконавчим комітетом Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2024 рік». Також були опрацьовані питання приватизації та обліку комунального майна, житла.