10 січня відбулося перше у 2023 році засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. Засідання вів міський голова Дмитро Биков.

Члени виконкому заслухали звіт завідувача сектору роботи зі зверненнями громадян Лілії Ященко про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради за 2022 рік. Поінформувала, що у 2022 році до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1291 звернення: 968 звернень надійшло поштою, 314 – через органи влади, 4 – засобами телефонного зв’язку та 5 – у вигляді петицій. На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» № 211 від 11 березня 2020 року та на підставі доручення регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області № 3/2020 від 13 березня 2020 року, особисті прийоми громадян було тимчасово припинено. У виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради створено належні умови прийому громадян дистанційно щодо забезпечення своєчасного розгляду пропозицій, скарг та звернень. До місцевої влади звернулося 2310 громадян. Мешканцями порушено 1310 питань із різних сфер життєдіяльності міста. Лілія Ященко зазначила, що серед основних питань, що порушують громадяни, питання соціального захисту складають 67,4 %; комунального господарства –  16,6 %; житлової політики –  2,3%; забезпечення дотримання законності, охорони правопорядку –  2,2 %; охорони здоров’я – 2,2 %; діяльності органів місцевого самоврядування –   1,6 %; земельних відносин – 1,3 %; транспорту і зв’язку – 1,3 %; освіти –  0,9 %. Позитивно вирішено 60 % від загальної кількості звернень, на інші - заявникам надано аргументовані роз’яснення та переадресовано за належністю. Інформацію про роботу зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2022 рік взяли до відома.

Опрацювали питання про визначення способу участі батька у вихованні малолітньої дитини; про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла малолітніх дітей.

Додали двох осіб до списку дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з січня 2023 року.

Схвалили проєкт Програми підтримки заходів мобілізації на 2023 рік і винесли його на затвердження чергової сесії Горішньоплавнівської міської ради. Програма розроблена у відповідності із законами України «Про оборону України» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Метою Програми є забезпечення повноцінної роботи першого відділу Кременчуцького РТЦК та СП з питань мобілізаційної підготовки, готовності до проведення мобілізації, організації й виконання завдань територіальної оборони як у Горішньоплавнівській міській територіальній громаді, так і на рівні держави. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади у вигляді субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на перерахування коштів в умовах воєнного стану або для здійснення згідно із законом заходів загальної мобілізації та з метою відсічі збройної агресії російської федерації проти України та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Термін реалізації заходів Програми 1 рік. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, складає 1,2 млн грн з бюджету громади.

 

Розглянули й погодили проєкт Програми реабілітації дітей з інвалідністю Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік. Дана програма розроблена з метою реалізації ст. 11 Закону України  «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та відповідно до пунктів 6, 9 Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 757. Реалізація Програми дасть змогу дітям з інвалідністю подолати труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю або частково інтегруватися в соціальне життя суспільства; батькам усвідомити суть проблеми своїх дітей, оволодіти методикою виконання індивідуальних реабілітаційних програм, перетворитися на активного учасника реабілітаційного процесу і на цій основі досягти прогресу дитини в її інтеграції в дитячий колектив та суспільство; зменшити прошарок соціально-неадаптованих дітей, навчити їх самообслуговуванню та максимально залучити до суспільно-корисної праці; забезпечити право кожної дитини з інвалідністю на отримання кваліфікованої ранньої соціальної реабілітації. Програма реалізується за рахунок коштів міського бюджету (100 тис. грн), Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (921 тис. грн) та інших джерел. Кошти міського бюджету спрямовуються на надання субвенції бюджету міста Кременчука на утримання Кременчуцького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

 

Директор КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні» Наталія Малигіна доповіла про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2022 рік. Директор зауважила, що кількість пролікованих хворих за 2022 рік склала 5 739 осіб, що в порівнянні з 2021 роком менше на 475 осіб (на 7,6 %). Станом на 01.01.2022 фактична чисельність працівників була менше штатної на 107,25 одиниці. Станом на 01.01.2023 фактична чисельність працівників менше штатної на 102,25 одиниці внаслідок введення додаткових ставок медичного та немедичного персоналу. Додатково введено до штатного розпису посади лікарів: завідувач, лікар-епідеміолог - 0,5 ст. та лікар-епідеміолог - 0,5 ст. відділу з інфекційного контролю;  посади молодших спеціалістів із медичною освітою: 0,5 ст. фармацевта клінічного та 0,5 ст. сестри медичної (брат медичний) (координатор з гігієни рук) відділу з інфекційного контролю; до іншого персоналу - 0,25 ст. прибиральника службових приміщень відділу з інфекційного контролю. Директор поінформувала, що середній вік медичного персоналу – 40 років. Вік медичного персоналу: передпенсійний вік – 10%, пенсійний вік – 16%, середній вік – 23%, молоді кадри – 51%. Наголосила на потребі лікарів: фізичний терапевт, лікар-онколог, лікар-отоларинголог-дитячий, лікар відділення екстреної медичної допомоги. Перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі у 2022 році не відбулося. 

 

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» за 2022 рік прозвітувала Аліна Ковпак, директор підприємства. Зазначила, що кількість пролікованих хворих у денному стаціонарі за 2022 рік склала 802 чол., що більше на 22,3%, ніж за 2021 рік. Станом на 31.12.2022 всього підписаних декларацій 49652, що становить 86,1% від наявного населення. Станом на 01.01.2022 фактична чисельність була менше штатної на 104,5 одиниць, станом на 01.01.2023 цей показник складає 96,5 одиниць. Усі штатні одиниці зайняті за рахунок внутрішнього сумісництва. Пенсійний вік медичного персоналу - 29,1%, для роботи на підприємстві заохочуються молоді спеціалісти. Аліна Ковпак зазначила, що перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі у 2022 році не відбулося. Проведено ізоляцію теплових мереж, ревізію насосних агрегатів і запірної арматури, держповірку теплових лічильників, роботи з підготовки теплових пунктів, ремонт мережі водопостачання, опалення, заміну насосних агрегатів, профілактичні випробування електрообладнання закладу. За 2022 рік Підприємство отримало власні надходження у сумі 105 тис. грн, що на 69 % менше суми власних надходжень за 2021 рік. З метою підтримки малого й середнього бізнесу на сесії Горішньоплавнівської міської ради було прийнято рішення про звільнення підприємців від орендної плати за користування майном Горішньоплавнівської міської територіальної громади на період воєнного стану в Україні. Підприємством було придбано генератор (дизельний) – 90 тис. грн; насос ВРН 60/250.40Т – 40 тис. грн; насос циркуляційний DAB BPH 150/280.50Т – 55 тис. грн. За фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату»  придбано апарат для діагностики бронхолегеневих захворювань NIOX VERO з аксесуарами – 503 тис. грн; генератор (бензин) – 48 тис. грн; надано автомобіль швидкої медичної допомоги PEUGEOT BOXER. Звіти директорів комунальних некомерційних підприємств про результати фінансово-господарської діяльності взяли до відома.

У ході роботи засідання розглянули питання приватизації та обліку комунального майна, житла.

По завершенню роботи очільник Горішньоплавнівської міської територіальної громади Дмитро Биков звернувся до членів виконавчого комітету, привітав з початком 2023 року, побажав плідної, згуртованої й відповідальної роботи, вистояти в ці лихі для країни часи й перемоги.