14 лютого міський голова Дмитро Биков провів засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. 


Очільник територіальної громади звернувся до членів виконавчого комітету: «Шановні члени виконавчого комітету! Перш за все хочу висловити свою позицію щодо ситуації, що склалася через блокування розрахункових рахунків ПрАТ «Полтавський ГЗК». Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат історично, із початку будівництва міста, є бюджетоутворюючим підприємством, від стабільної роботи якого залежить добробут Горішньоплавнівської громади. До війни комбінат був найуспішнішим підприємством в Україні,  найбільшим платником податків в області. Тільки у 2021 довоєнному році ПрАТ «Полтавський ГЗК» сплатило близько 5 млрд грн податку на прибуток, сотні млн грн  податку з доходів фізичних осіб, інших податків державного, обласного й місцевого значення. Діяльність підприємства як компанії, акції якої вільно котуються на Лондонській фондовій біржі, неодноразово перевірялася провідними аудиторськими компаніями. Війна в Україні, блокування морських портів, відключення електроенергії значною мірою вплинули на стабільність роботи Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. У воєнний час очікуємо на підтримку держави. Підприємство має працювати, розвивати економіку країни, щоб підтримувати життєвий рівень працівників, мати можливість допомагати військовим, внутрішньо переміщеним особам. Зупинка роботи підприємства негативно вплине на економіку всього регіону, буде мати катастрофічні наслідки  для міста. Через скорочення дохідної частини бюджету ми будемо змушені зменшити або закрити фінансування програм із підтримки ЗСУ, ВПО, соціально незахищених верств населення, дітей з інвалідністю, зменшити заробітну плату працівникам бюджетної сфери та комунальних підприємств, призупинити підтримку підготовки спортсменів до олімпіади, інше. У 2021 році на реалізацію програм із реабілітації дітей з інвалідністю, організації занять спортом, програм підтримки заходів мобілізації та територіальної оборони, забезпечення житлом працівників бюджетної сфери та придбання житла для багатодітних родин було виділено 15 млн грн, у 2022 році – 13,6 млн грн. Не розумію як блокування роботи підприємства може сьогодні позитивно впливати на розслідування обставин 2017 року і прийняття остаточного рішення суду. Репресивно-заборонні методи роботи органів державної виконавчої влади з бізнесом завжди призводять до катастрофічного зменшення інвестицій у країну, зниження рейтингів та індексів її на міжнародному рівні. У країні із воєнною економікою зупинка найуспішнішого підприємства є неприпустимою».

Члени виконавчого комітету розглянули питання гуманітарного та соціального напрямків, зокрема про забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення у 2022 році; про порядок складання акта встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи та особами, які потребують догляду.

Опрацювали питання у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики: про надання статусу та встановлення опіки над неповнолітніми, про надання дозволу на здійснення правочину стосовно житла дітей.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з лютого 2023 року. Список доповнили 1 дитиною, яка народилася в травні 2022 року.

Завідувач сектору екології та озеленення ДЖКГ Ірина Чернушиц доповіла про вжиті заходи щодо підтримки безпритульних тварин у 2022 році. Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та наказу Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010 №439 «Про затвердження Положення про притулок для тварин» безпритульних тварин після проходження комплексу лікувально-профілактичних заходів (гельмітизації, вакцинації від сказу, ідентифікації) стерилізують і повертають в ареал перебування або влаштовують у добрі руки. Функції щодо здійснення відлову бродячих тварин для стерилізації із забезпеченням профілактичних засобів та післяопераційним двотижневим доглядом покладені на комунальне підприємство «СпецЕко». У 2022 році стерилізовано 108 безпритульних собак. 

Ухвалили проєкт Програми фінансової підтримки Управління Служби безпеки України в Полтавській області у 2023 році та проєкт Програми сприяння діяльності правоохоронних органів на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік.

Міський голова Дмитро Биков поінформував, що у 2022 році за кошти бюджету громади у зв’язку з війною на потреби ЗСУ, Національної гвардії України, ДФТГ, СБУ та Національної поліції України було спрямовано 6,8 млн грн. 1,8 млн грн  було виділено на холодильне обладнання та кухонне приладдя для солдатської їдальні Нацгвардії, службовий автомобіль для поліції, на радіостанції та зарядні пристрої для СБУ. 1,9 млн грн виділено на заходи територіальної оборони, зокрема для потреб військової частини придбано дизпаливо, військове спорядження. Спільно з Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» забезпечено фінансування заходів із мобілізації та  перевезення мобілізованих осіб  на 686 тис. грн. На 1 млн грн закуплено та передано військовослужбовцям засоби індивідуального захисту, одяг, спальні мішки, кросівки тактичні, міні АТС, продукти харчування, аптечки військові, інше. Для організації територіальної оборони міста (облаштування блокпостів, патрулювання міста) придбано й передано продукти харчування, спецодяг, аптечки військові, будматеріали на 1,3 млн грн. 

Дмитро Биков повідомив, що на 2023 рік прийняті та реалізуються шість програм, спрямованих на посилення обороноздатності України на загальну суму більше 22 млн грн, а саме: 
1.  Програма протистояння реальним та потенційним загрозам на 2023 рік - 15 млн грн (підтримка ЗСУ).

2.  Програма фінансової підтримки управління Служби безпеки України у 2023 році – 1 млн грн. 

3.  Програма сприяння діяльності правоохоронних органів на території Горішньоплавнівської ТГ на 2023 рік – 1 млн грн.

4.  Програма допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на військову службу у 2023 році – 114 тис. грн.

5.  Програма підтримки заходів мобілізації на 2023 рік – 1,2 млн грн.

6.  Програма заходів із забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта» у населених пунктах, що входять до Горішньоплавнівської ТГ на 2023 рік, – 3,8 млн грн. 


Також очільник територіальної громади Дмитро Биков відзначив вагомий внесок компанії Ferrexpo у 2022 році щодо підтримки Збройних сил України, внутрішньо переміщених осіб. Військовим передано 133 автомобілі, зокрема 3 броньовані швидкі, на 89 млн грн придбано військове спорядження, оргтехніку, засоби зв’язку, квадрокоптери, 9 квадроциклів, автозапчастини та гуму. Додатково ПрАТ «Полтавський ГЗК» і ТОВ «Єристівський ГЗК» закупили 1 тис. комплектів бронежилетів і шоломів на 12 млн грн. 500 комлектів було передано в Полтаву, 500 – для співробітників комбінату, які були мобілізовані на війну. ДСНС передали розмінувальник виробництва КРАЗ на 16 млн грн. Окрім цього була здійснена допомога територіальним громадам України, що постраждали від російської агресії (Чернігівській, Тростянецькій, Охтирській, Макарівській, Харківській), на 153 млн грн. Це екскаватори, автобуси, навантажувачі, інша техніка, паливо, продукти харчування, медикаменти. Важливим є внесок Ferrexpo із підтримки ВПО – 15 млн грн. Для Збройних сил України ТОВ «Феррострой» було передано 12 млн грн, із них автомобільної техніки на 7 млн грн. Міський голова подякував Костянтину Жеваго, Джиму Норту, Віктору Лотоусу, Тарасу Зінченку, Юрію Химичу, Олексію Шалаєву, Ігорю Данюку, Вячеславу Мінязеву за надійну підтримку та оперативне вирішення нагальних потреб сьогодення. Висловив вдячність представникам малого й середнього бізнесу, усім небайдужим громадянам за волонтерську підтримку та активну громадянську позицію.  

Також погодили проєкт Програми сприяння Управлінню Державної казначейської служби України у м. Горішніх Плавнях Полтавської області в покращенні умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на 2023 рік. На її фінансування виділили 100 тис. грн.

Заслухали директора КП «ДСОЦ «Горизонт» Наталію Мартинович про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2022 рік. У 2022 році послуги оздоровлення та відпочинку дітей не надавалися у зв’язку із введенням воєнного стану на території України, спричиненого російсько-українською війною. За результатами роботи за 2022 рік КП ДСОЦ «Горизонт» отримало збиток у розмірі 1 381,1 тис. грн (за рахунок амортизації). Кредиторська заборгованість станом на 31.12.2022 склала 700,0 тис. грн, залишилася без змін у порівнянні зі станом на 31.12.2021 та має поточний характер.

Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» Олександр Черниш прозвітував про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2022 рік. Він зазначив, що протягом 2022 року кількість медичних консультацій, наданих лікарями підприємства, склала 2 414, що на 54,7% менше, ніж було у 2021 році. За результатами роботи підприємство за 2022 рік отримало збиток у розмірі 69,2 тис. грн. Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2023 складає 31,3 тис. грн та має поточний характер. Дебіторська заборгованість відсутня. Звіти директорів комунальних підприємств взяли до відома. 

Заслухали та взяли до відома інформацію голови спостережної комісії виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Надії Угнічевої про роботу комісії за 2022 рік. Протягом року комісією проведено 10 засідань. У 2022 році соціально-профілактична робота проводилася із 8 особами. Протягом звітного періоду до міського відділу Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулися 3 особи, які були зареєстровані як такі, що шукають роботу; 2 особи – працевлаштовані. Усім, хто звертається до міського центру зайнятості, надаються інформаційні та консультаційні послуги пов’язані з працевлаштуванням. Станом на 02.01.2023 року на обліку спостережної комісії перебуває 5 осіб.
   
Заслухали звіт та взяли до відома інформацію про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області у 2022 році. Секретар адмінкомісії, головний спеціаліст юридичного відділу Тетяна Караманець доповіла, що у 2022 році комісія провела 9 засідань, на яких були розглянуті 19 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких:
-  закрито справ – 4, з яких: за відсутністю події і складу правопорушення – 1, за малозначністю правопорушення - 3; 

-  накладено адміністративних стягнень у вигляді попередження – 2

-  накладено адміністративних стягнень у вигляді штрафу – 13. 

У  добровільному порядку виконано 8  постанов   про  накладення  адміністративного  стягнення на загальну суму 9,5 тис. грн. Для примусового стягнення адміністративних штрафів до відділу державної виконавчої служби направлено 6 постанов, провадження по 4 із них станом на 01.01.2023 тривають. Стягнуто в примусовому порядку 2 штрафи на загальну суму 1,7 тис. грн.
 
У ході засідання члени виконавчого комітету розглянули питання житла, архітектури й містобудування.