12 березня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося березневе засідання виконавчого комітету. Вів засідання очільник громади Дмитро Биков.

Члени виконавчого комітету розглянули питання гуманітарного та соціального напрямків, зокрема: про утворення прийомної сім’ї і влаштування двох дітей; про вибуття дитини із дитячого будинку сімейного типу; про встановлення піклування над неповнолітнім; про зміну статусу неповнолітньої; про визначення місця проживання малолітньої дитини; про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна дітей; про надання малолітнім і неповнолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей двома особами для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з березня 2024 року.

Опрацювали питання житлово-комунального господарства. Затвердили форми для розрахунку тарифів на послугу з управління побутовими відходами для комунального підприємства «СпецЕко».

У зв’язку зі змінами в законодавстві щодо розрахунків тарифів на дані послуги, суттєвим зростанням основних складових витрат тарифів комунальному підприємству «СпецЕко» було переглянуто тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами. Останній раз тарифи змінювалися в територіальній громаді у 2020-2021 роках. За цей час вартість дизельного палива збільшилася на 71%; розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився на 35%; розмір мінімальної заробітної плати із 01.01.2024 становить 7100 грн/місяць; норма надання послуг із вивезення твердих побутових відходів на одного мешканця виросла із 01.10.2023 на 4% у багатоквартирних житлових будинках й на 18,9% - у будинках приватного сектору з присадибною ділянкою. Для КП «СпецЕко» встановлено тариф на послугу з управління побутовими відходами для населення м. Горішні Плавні в розмірі 25,68 грн на 1 мешканця; для населення на 1 мешканця Келеберди - 24,84 грн; Салівки, Карпівки, Махнівки, Петрашівки - 26,64 грн; Дмитрівки, Кияшок, Кузьменків, Солонців, Базалуків, Гори - 27,54 грн. Рішення набувають чинності з 01.04.2024.

Встановлено тариф на послугу з перевезення пасажирів на приміському автобусному маршруті загального користування № 34 «Горішні Плавні-Келеберда» на рівні 20 грн на одного пасажира (перевізник ПП «Лідер Авто»).

Внесли зміни в додаток до рішення виконкому від 11.10.2023 № 243 «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік».

У блоці питань економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів заслухали звіти про результати фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств.

Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» Олександр Черниш доповів про діяльність комунального підприємства за 2023 рік. Дохід від діяльності за 2023 рік у порівнянні з 2022 роком збільшився на 19% та становить 541 тис. грн, зокрема дохід від реалізації медичних послуг збільшився на 27%, становить 506 тис. грн. За результатами роботи підприємство за 2023 рік отримало збиток у розмірі 5,2 тис. грн, який значно зменшився у порівнянні з 2022 роком (у 2022 році збиток становив 69,2 тис. грн). Це відбулося через збільшення кількості наданих медичних послуг у 2023 році в порівнянні з 2022 роком. Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» повідомив, що протягом 2023 року кількість медичних консультацій склала 3 960, що на 64% більше, ніж було у 2022 році. До співпраці залучені лікарі-консультанти з інших міст. Загальна чисельність лікарів становить 8 чоловік, із них: вища категорія – 4 чол., перша категорія – 3 чол., друга категорія – 1 чол. Середній вік медичного персоналу становить 40 років: 50% - середнього віку, 25% - молоді кадри; 12,5% медичного персоналу – особи передпенсійного віку, 12,5% - пенсійного.

Взяли до відома звіт директора КП «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» Наталії Мартинович про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 2023 рік. У зв’язку з тим, що в умовах воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні», робота ДСОЦ «Горизонт» була вимушено призупинена, на літній оздоровчий сезон 2023 року реалізація путівок приватним особам та підприємствам не здійснювалася.

Також опрацювали питання житла, приватизації та обліку комунального майна.