13 грудня  міський голова Дмитро Биков провів засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради.

Міський голова Дмитро Биков привітав членів виконавчого комітету з Днем місцевого самоврядування, що пройшов 7 грудня, відзначив роль органів місцевого самоврядування в розвитку громади, подякував за роботу, побажав сил, наснаги у праці на суспільне благо.

Члени виконавчого комітету опрацювали питання бюджету та фінансів, схвалили проєкт рішення Горішньоплавнівської міської ради про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік і спрямували на розгляд депутатів Горішньоплавнівської міської ради. Заступник міського голови Іван Павленко поінформував, що формування проєкту бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади, як і всієї України, здійснюється в умовах воєнного стану. Обсяг доходів бюджету Горішньоплавнівської міської  територіальної громади на 2023 рік розраховано у сумі 716978 100 грн, що менше  планових надходжень бюджету 2022 року на 202463 600 грн. Доходи загального фонду у 2023 році без врахування міжбюджетних трансфертів заплановані у сумі 700 000 000 грн. У порівнянні з планом минулого року доходи загального фонду без урахування трансфертів, через режим воєнного стану зменшилися на 86 340 000 грн, або на 11,2%. Спеціальний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади планується у сумі 16 978 100 грн, що менше    на 116 123 600 грн від плану 2022 року. Загальний обсяг видатків та кредитування бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік визначено в обсязі 720421 500 грн, зокрема обсяг загального фонду 687034500 грн, обсяг видатків спеціального фонду 33387000 грн. У загальному фонді врахована   реверсна дотація в сумі 106251000 грн. Без урахування трансфертів з бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади видатки та кредитування заплановані у сумі 614170500 грн, зокрема по загальному фонду – 580783 500 грн, по спеціальному фонду – 33387 000 грн, з них бюджет розвитку – 16408 900 грн. Міський голова Дмитро Биков прокоментував: «Нас очікує мабуть найважчий рік. Сьогодні складно дати точні прогнози щодо проходження бюджетного року 2023. Більше місяця не працює бюджетоутворююче підприємство ПрАТ «Полтавський ГЗК», що стабільно наповнювало бюджети всіх рівнів: місцевого, обласного, державного. Немає електроенергії для роботи підприємства, із 24 лютого через війну в Україні було знищено логістику збуту готової продукції, що може стати серйозною та довготривалою проблемою навіть після війни. Блокування Росією морських портів унеможливило експорт окатків і призвело до втрати партнерських зв’язків».

Начальник фінансового управління Алла Говорун доповіла про виділення 2,7 млн грн із резервного фонду бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади: виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради 1 млн грн на придбання генераторів для безперебійної роботи на час відсутності електропостачання; відділу освіти 810 тис. грн на придбання генераторів, дизельного пального та ємностей (каністр) для його тимчасового зберігання для забезпечення безперебійної роботи дизельних генераторів у закладах освіти на час відсутності електропостачання; відділу освіти 928 тис. грн на організацію харчування внутрішньо переміщених осіб.

Розглянули й схвалили проєкти Програми забезпечення культурного дозвілля для жителів Горішньоплавнівської міської територіальної громади із залученням муніципального духового оркестру на 2023-2025 роки; Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у Горішньоплавнівській міській територіальній громаді на 2023-2026 роки; Програми економічного і соціального розвитку Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік.

Затвердили план роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2023 рік.

Заслухали директора КП «Редакція міської газети «Громадська думка» Тетяну Терен про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Редакція міської газети «Громадська думка» за 9 місяців 2022 року. Тетяна Терен повідомила, що мовлення було розпочато 2 грудня 2019 року на частоті 98,4 мГц. Обсяг власних радіопередач становить 2 години на добу. У інший час ведеться ретрансляція передач ПАТ НСТУ з позивним: «Радіо «Промінь». Підприємство має свою сторінку на Фейсбуці, канали в соцмережах Телеграм та Інстаграм. Створює і поширює сюжети на каналі You Tube. У 2022 році впроваджено вихід на каналі You Tube відеозаписів інтерв’ю в радіостудії в рамках рубрик «Арт-Персона», «Радіокав’ярня», «Спитаємо у фахівця», «Знай наших!». До передавального обладнання студії під’єднано міську систему оповіщення, за допомогою якої в радіоефір надходять  сигнали тривоги.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з грудня 2022 року. Розглянули питання служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, зокрема про виведення дитини з прийомної сім`ї; про визначення способу участі батька у вихованні малолітньої дитини; про встановлення опіки над житлом неповнолітніх. Погодили графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на 2023 рік. Опрацювали питання житла, приватизації та обліку комунального майна.

Очільник територіальної громади Дмитро Биков зазначив, що останнє засідання виконавчого комітету у 2022 році завершено, подякував членам виконкому за роботу, привітав із майбутніми новорічними святам, побажав усім витримки, перемоги, миру!