11 лютого в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету. Вів засідання міський голова Дмитро Биков.
Ухвалили проєкт Програми забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації в КНП «ЛІЛ I рівня м. Горішні Плавні» на 2025 рік. Начальник управління охорони здоров’я Віктор Дудник поінформував, що обсяг фінансових ресурсів, передбачений для реалізації програми з міського бюджету на 6 місяців, складає 1,64 млн грн. Програмою передбачено забезпечення харчування військових за підвищеними нормами. Проєкт Програми буде винесено на розгляд чергової сесії Горішньоплавнівської міської ради.
Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з лютого 2025 року.
КП ВУВКГ із квітня 2022 року не коригувало тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Однак у 2025 році у зв’язку зі значним збільшенням вартості електроенергії (на 27%), вартості придбання реагентів (на 39%), витрат на оплату праці (на 22%), вартість послуг із водопостачання й водовідведення зросла відповідно на 21% і 17%. КП ВУВКГ змушене відкоригувати тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Із 01 березня 2025 року для категорій споживачів «бюджетні установи та організації» та «інші» тариф на послугу з централізованого водопостачання з урахуванням ПДВ нараховано у сумі 30,24 грн за 1 куб. м; тариф на послугу з централізованого водовідведення з урахуванням ПДВ – 30,40 грн за 1 куб. м. Для категорії «населення» та КВП «Теплоенерго» (для надання послуг із гарячого водопостачання населенню) тарифи не змінюються (централізоване водопостачання – 25,08 грн/м3, централізоване водовідведення – 25,88 грн/м3).
Внесли зміни до лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Заслухали звіт директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників про діяльність організації за 2024 рік. Ірина Горобченко доповіла, що метою діяльності Центру є реалізація нормативно-правових законів та актів у галузі освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрах; забезпечення академічної свободи педагогічних працівників; сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування. Налагоджено співпрацю з Полтавською академією неперервної освіти імені М.В. Остроградського, Центральним офісом Державної служби якості освіти України, Державною службою якості освіти в Полтавській області, Києво-Могилянською бізнес-школою, Могилянською стратегічною агенцією (МSA). Упродовж 2023-2024 навчального року здійснювався супровід професійного розвитку освітян Горішньоплавнівської міської територіальної громади усіх категорій, забезпечувалася підтримка системи професійного розвитку керівних та педагогічних кадрів. Здійснювалася координація професійної взаємодії, надавалася консультативна допомога щодо планування й визначення траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників, проводилася робота з обдарованими учнями, експериментальна діяльність. Ірина Горобченко повідомила, що протягом звітного періоду розроблена й запроваджується в систему роботи закладів освіти громади «Індивідуальна траєкторія професійного розвитку педагога». Розроблена Програма формування свідомого ставлення до вибору професій для закладів освіти громади «Hirepath — соняшник професій», спрямована на формування в молоді усвідомленого підходу до фахового самовизначення. Протягом 2023-2024 навчального року вчителями математики шкіл громади був підготовлений методичний посібник «Задачі з параметрами». НМТ 2023». Започатковано випуск журналу для освітян «Світ освіти». Міський голова Дмитро Биков подякував директору Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірині Горобченко за гарну роботу й значну кількість інновацій, побажав успіхів у подальшій діяльності на благо громади.
Директор Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні Марина Безсмольна прозвітувала про діяльність закладу за 2024 рік. Зазначила, що на 01.01.2025 у фондах музею зберігається 20 291 предмет основного фонду, що належить до Державної частини Музейного фонду України. Кількість предметів науково-допоміжного фонду складає 14 001. Проводилася наукова, пошукова та експозиційна робота, зокрема: підготували та презентували нову постійно діючу експозицію «Війни, що змінили світ», що розповідає про світові війни у ХХ ст. та участь у них українців, зокрема й наших земляків. Займалися науково-фондовою й культурно-масовою роботою, видавничою діяльністю. Дмитро Биков зауважив, що працівниками музею проведено велику роботу на належному рівні. Відзначив залучення молоді до музейної справи й підвищення їх інтересу до історії рідного краю. Марина Безсмольна подякувала міському голові за сприяння розвитку музейної справи.
Заслухали й взяли до відома звіт директора Комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» Олени Дудко про діяльність закладу за 2024 рік. Директор бібліотечної системи поінформувала, що протягом 2024 року бібліотеками закладу було обслуговано 7 503 користувачі, із них 331 внутрішньо переміщені особи. Кількість відвідувань становила 50 636, а книговидача – 133 800 примірників. При бібліотеках закладу протягом звітного періоду працювали 11 клубів за інтересами: «Оберіг» (спільно з громадською організацією «Стимул» для людей з особливими потребами), 2 клуби «Орхідея», «Надвечір’я», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», клуб оригамі «Мрія», літературна студія «Слово», «Фото-кухня» та клуб любителів настільних ігор «Develop with joy». Після річної перерви відновив роботу PEN-салон. У 2024 році онлайн представлено: бібліографічний покажчик «Поборник імперії» до 210-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка; буклети «Тернистий шлях письменника» до 175-річчя від дня народження Панаса Мирного; «Тонкий майстер художнього слова» до 120-річчя з дня народження Миколи Платоновича Бажана та інші. Заклад традиційно проводив заходи з нагоди державних свят і пам’ятних дат в історії України у вигляді історичних хроноскопів, патріотичних годин, години-набату, години-спомину, героїчної хроніки. У 2024 році активно проводилися соціокультурні та просвітницькі заходи в Культурному центрі центральної міської бібліотеки. Зокрема, відбулися творчі зустрічі з сучасними письменниками: Людмилою Охріменко з презентацією нових книг «Далека блакитна далечінь» та «Волонтерські історії 2014-2022»; Дариною Гнатко, володаркою літературної відзнаки «Золоті письменники України»; дитячою письменницею Катериною Єгорушкіною, книги якої відзначені національними й міжнародними преміями, неодноразово потрапляли до фіналу «Дитячої книги року BBC». Центральна міська бібліотека потрапила до числа переможців проєкту «Книжкова навала». Пройшла відбір до проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні» в межах ініціативи «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією». За звітний рік бібліотеки закладу одержали 905 книг: 378 – за рахунок місцевого бюджету, 353 книги було подаровано благодійними організаціями та нашими користувачами, 123 – від Українського інституту книги, 51 примірник надійшов з обмінного фонду Полтавської обласної бібліотеки. Олена Дудко подякувала Дмитру Бикову за підтримку та стратегію розвитку закладу. Міський голова оцінив роботу колективу комунального закладу на чолі з директором Оленою Дудко, відзначив, що масова робота ведеться у всіх напрямках, створюються сприятливі умови для самореалізації людей різних вікових категорій та різних інтересів.
Розглянули питання, що стосуються справ дітей, сім’ї та молодіжної політики; приватизації та обліку комунального майна.
Начальник юридичного відділу, заступник голови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Олена Таран доповіла про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради у 2024 році. Олена Таран поінформувала, що у 2024 році комісія провела 13 засідань, на яких був розглянутий 21 протокол про адміністративне правопорушення. Винесено 6 постанов про закриття справи, з яких: 5 - за спливом строків накладення адміністративного стягнення; 1 - за відсутністю події і складу правопорушення. Винесено 15 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Інформацію про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради у 2024 році взяли до відома.