09 квітня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання виконавчого комітету.

Головний спеціаліст відділу освіти Любов Павленко доповіла про підготовку закладів освіти Горішньоплавнівської міської територіальної громади до 2024-2025 навчального року.

Заслухали начальника відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Тетяну Оробченко про організацію відпочинку дітей влітку 2024 року. Затвердили мережу таборів відпочинку Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік – 7 пришкільних таборів і 1 табір при ЦДтаЮТ із денним перебуванням, які планують оздоровити 800 дітей. Тетяна Оробченко повідомила, що період відпочинкової зміни буде тривати 15 робочих днів. І зміна планується з 3 по 21 червня (табори з денним перебуванням при  закладах загальної середньої освіти); ІІ зміна – з 1 по 19 липня (табір з денним перебуванням при                ЦД та ЮТ). Повна вартість послуги з харчування на одну дитину за 1 день у таборі складає 100 грн. Відсоток часткової оплати вартості послуги з харчування за рахунок батьків за одну дитину на день у розмірі становитиме 70%. 30% буде відшкодовано за рахунок бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Вартість харчування в таборі з денним перебуванням Опорного закладу «Дмитрівська загальноосвітня школа I-III ступенів Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області встановлена на рівні 70 грн. Вартість харчування за рахунок батьків за одну дитину на день у розмірі – 70% (49 грн), 30% (21 грн) - відсоток відшкодування частини вартості харчування за рахунок бюджету громади. За рахунок коштів бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади буде здійснена оплата за перебування в таборах із денним перебуванням дітей пільгових категорій. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах; діти з числа осіб, визначених у статті 10, 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; діти із числа внутрішньо переміщених осіб та діти, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної  політики Марина Горбенко доповіла профільні питання, зокрема: про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна дитини; про надання малолітнім статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.   

Розглянули інші соціальні питання компетенції управління соціального захисту населення.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування однією особою.

Схвалили проєкт Програми сприяння Управлінню Державної казначейської служби України у м. Горішніх Плавнях Полтавської області в покращенні умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на 2024 рік. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, - 150 тис. грн.

Погодили проєкт Програми сприяння діяльності правоохоронних органів на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік. Метою програми є забезпечення безперебійної роботи відділу поліції № 2 та створення належних умов праці для співробітників установи. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, - 1 млн грн.

Схвалити проєкт Програми фінансової підтримки Управління Служби безпеки України в Полтавській області у 2024 році. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, – 0,5 млн грн.

Опрацювали питання економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів. Заслухали інформацію директора Горішньоплавнівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» Надію Сакун про діяльність центру за 2023 рік. Директор центру повідомила, що протягом 2023 року надано соціальних послуг 6 224 особам, із них 1 315 особам з інвалідністю, 161 ветерану війни, 25 членам сімей загиблих, 76 членам сімей військовослужбовців та учасників АТО, 1342 внутрішньо переміщеним особам, 132 особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС та іншим. Середній вік працівників територіального центру – 51 рік, серед них: пенсійного віку – 26 %; передпенсійного віку – 16,3 %; середнього віку – 47 %; молоді кадри – 10,7 %. Надія Сакун поінформувала, що в центрі наявні вакансії (1 – бухгалтер, 0,5 – інженер з ОП, 0,25 – практичний психолог, 1 – фахівець із догляду вдома, 1- фахівець із соц. роботи, 1- соц. робітник,  1 – сторож). Звіт директора Горішньоплавнівського міського ТЦСО «Калина» про діяльність установи за 2023 рік взяли до відома. Міський голова подякував працівникам центру за роботу. Відзначив, що підтримка малозахищених представників громади сьогодні є важливим напрямком, який вдається підтримувати також завдяки підтримці Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».  

Сергій Карацюба, директор КП «СпецЕко», прозвітував про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2023 рік. Зазначив, що КП «СпецЕко» здійснює свою діяльність з 1 квітня 2010 року. Виконує санітарне очищення (збирання та захоронення відходів); поточне утримання об’єктів благоустрою та зеленого господарства; поточний ремонт вулично-дорожньої мережі; відлов, стерилізацію та утримання безпритульних тварин; утримання громадського туалету по вул. Набережній; утримання та благоустрій прибережної території; комплексне прибирання житлового фонду; перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Додатково підприємство надає послуги з вивезення сміття та поточного (ямкового) ремонту вулично-дорожньої мережі суб’єктам господарювання усіх форм власності. Протягом 2023 року «СпецЕко» здійснювало перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах № 29 «Південний-Низи» та № 32 «Південний-Кияшки-Салівка». Звіт директора комунального підприємства «СпецЕко» Горішньоплавнівської міської ради про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2023 рік взяли до відома. Очільник громади Дмитро Биков зауважив, що комунальне підприємство здійснює широкий спектр функцій на території громади. Специфіка роботи підприємства часто потребує оперативного корегування в режимі онлайн. Сьогодні його робота також ускладнюється через воєнний стан, проблеми з нестачею кваліфікованих кадрів, необхідністю виконувати нові види робіт. Колектив долає перешкоди й продовжує роботу на благо територіальної громади.    

Розглянули проєкти рішень відділу приватизації та обліку комунального майна, житлового відділу, організаційні питання.