20 червня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету. Засідання вів міський голова Дмитро Биков.

Члени виконавчого комітету опрацювали проєкти рішень гуманітарного та соціального напрямків, житлово-комунального господарства, економічної політики, майнових і природних ресурсів, архітектури й містобудування.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко прокоментувала проєкти рішень про вибуття дитини із дитячого будинку сімейного типу Маціпури С.Д. та Маціпури О.В., про надання дозволу розпоряджатися грошовими коштами неповнолітнім, про дозвіл на здійснення правочинів стосовно житла неповнолітніх дітей, про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла неповнолітніх, про припинення опіки над житлом дитини.

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з червня 2023 року однією дитиною.

Внесено зміни в додаток до рішення виконкому від 18.10.2022 № 226 «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік».

Дудко Олена, директор закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради», доповіла про результати фінансово-господарської діяльності комунального закладу за 2022 рік та за І квартал 2023 року. Олена Дудко повідомила, що протягом 2022 року бібліотеками закладу було обслуговано
7 414 користувачів, із них 400 ВПО. Кількість відвідувань склала 44 400, а книговидача становила 121 600 примірників. За I кв. 2023 кількість користувачів – 3 249, із них 200 ВПО, книговидача склала 32 600. При бібліотеках закладу протягом звітного періоду продовжували працювати 10 клубів за інтересами: «Оберіг» (спільно з ГО «Стимул» для людей з особливими потребами), 2 клуби «Орхідея», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», клуб орігамі «Мрія», літературна студія «Слово», «Фото-кухня», клуб любителів «Фотосушка» та клуб любителів настільних ігор «Develop with joy». Пен-салон «Літератор» від початку війни не проводив засідань, але й не припинив свою роботу. Під час війни особливий пріоритет має організація доступу до достовірних джерел інформації для користувачів закладу. Кількість відвідувачів сторінки центральної міської бібліотеки збільшилася на 120% (кількість переглядів була більше 6 000). Започатковані вебпроєкти: «Особливі міста світу», «Розумний користувач», «Як пережити підлітковий вік», «Літератори onlinе». У 2022 році продовжено роботу над проєктом «Книжкова полиця», який започатковано спільно з радіо «Кварцит» в ефірі радіостанції «UA: Радіо «Промінь». У рамках цього проєкту протягом року жителям міста було представлено 16 нових книжок, у I кварталі 2023 року – 8. Заклад традиційно проводив заходи з нагоди державних свят і пам’ятних дат в історії України у вигляді історичних хроноскопів, онлайн патріотичних годин, патріотичного поетичного флешмобу, патріотичних акцій, героїчної хроніки, серед яких «Соборність України: під прапором волі» до Дня Соборності України, «Навіки молоді – герої Крут» до Дня пам’яті Героїв Крут, «Небесна Сотня: ціна свободи», «Ангели пам’яті» до Дня Героїв Небесної Сотні, «Єдині» з нагоди Дня Єднання України, «Ми мову називаємо святою» до Дня рідної мови, «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» до дня народження Тараса Шевченка, «Добровольці – воїни світла» до Дня українського добровольця, «Свято мужності й честі» до Дня Збройних сил України, та «Кольори, що дарують надію» до Всесвітнього дня вишиванки. Також протягом 2022 та І кварталу 2023 років було проведено різноманітні заходи на підтримку читання та українського слова. Зокрема дні читання вголос, свято книголюба, мовознавчий онлайн-мікс, мовознавчий турнір,  бібліотечний вікенд, літературне шанування та ін. Заклад організував флешмоби World Read Aloud Day до Всесвітнього дня читання вголос, Book Lovers Day до Всесвітнього дня любителів читання, «Барви слова» до Міжнародного дня рідної мови, «Подаруй дитині книгу» до Дня дарування книг, «Закохані у книгу» до Дня закоханих, «Читаємо, мріємо, гуртуємося» до Всеукраїнського дня бібліотек. За звітний рік бібліотеки комунального закладу «ЦБС» одержали 629 книг: 97 - у рамках Всеукраїнської програми «Українська книга», 499 було подаровано нашими користувачами, а 26 надійшли з обмінних фондів бібліотек області. У I кв. 2023 року надійшла 281 книга, з них: 264 було подаровано, а 17 примірників надійшло з обмінного фонду Полтавської обласної бібліотеки. Від початку російського вторгнення волонтерська діяльність, спрямована на допомогу військовим та біженцям, стала важливим напрямом діяльності закладу. На базі відділу культури, спорту і туризму та центральної міської бібліотеки 26 лютого 2022 року було відкрито Гуманітарний координаційний центр, послугами якого скористалися близько 9 тис. біженців.

Заслухали директора Краєзнавчого музею міста Марину Безсмольну про результати фінансово-господарської діяльності закладу за 2022 рік та за І квартал 2023 року. Директор музею поінформувала, що на 1 січня 2023 року у фондах музею зберігається 19 598 предметів основного фонду, що належить до Державної частини Музейного фонду України. Кількість предметів науково-допоміжного фонду складає 14 001. Незважаючи на  військові умови музей працював у штатному режимі. У 2022 році виділено 2 136,1 тис. грн, що на 545,3 тис. грн (34 %) більше, ніж у 2021 році. У I кварталі 2023 року було виділено 475,0 тис. грн, що на 7,1 тис. грн (1,5 %) більше, ніж у I кварталі 2022 році.

Затвердили Програму щодо приведення захисних споруд цивільного захисту комунальної форми власності в готовність до укриття населення на 2023 - 2025 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, – 1 млн грн.