25 червня в малій залі Дмитро Биков, міський голова, провів чергове засідання виконавчого комітету.
У блоці питань гуманітарного та соціального напрямків заслухали начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Горбенко Марину про визначення способу участі батька у вихованні малолітньої дитини, про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна дитини, про надання малолітньому статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; про погодження на виїзд за межі України малолітнього.
Начальник УСЗН Чернявська Світлана доповіла шість профільних проєктів рішень.
Члени виконавчого комітету розглянули проєкт Програми «Репродуктивне здоров’я жінок Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024-2026 роки». Дудник Віктор, начальник УОЗ, зазначив, що у 2023 році в Горішньоплавнівській міській територіальній громаді знизився рівень народжуваності дітей. У 2023 році народилося 224 новонароджених проти 322 новонароджених у 2022 році. Кількість випадків переривання вагітності в жінок зростає в порівнянні з іншими роками. За 2021 рік показник рівня абортів на 100 пологів збільшився з 12,2 у 2021 році до 16,0 у 2023 році, а також на 100 вагітних з 10,9 у 2021 році до 13,8 у 2023 році. У переважній більшості це жінки у віці до 35 років. 93 дівчинки до 18 років перебувають на обліку в лікарів-гінекологів з захворюваннями сечостатевої системи, 15 жінок репродуктивного віку на обліку з непліддям. Протягом 2023 року зареєстровано 34 жінки з онкологічними захворюваннями, з них рак тіла матки 7 випадків, рак шийки матки 6 випадків, рак яєчників 4 випадки, рак молочних залоз 17 випадків. Охоплення засобами контрацепції жінок з тяжкою екстрагенітальною патологією складає 91,3%. Ситуація вимагає здійснення заходів, спрямованих на покращення стану репродуктивного здоров’я жінок, збільшення народжуваності, запобігання небажаної вагітності та уникнення вагітності у випадках її протипоказання. Начальник УОЗ поінформував, що до програми включено заходи з вакцинації проти ВПЛ дівчаток, починаючи з 9 років, та жінок із групи ризику по онкологічним захворюванням репродуктивного віку з негативним ПЛР тестом на вірус ВПЛ 6,11,16,18 типів, проведення мамографії жінкам старше 40 років, проведення просвітницьких заходів, здійснення одноразової виплати жінкам Горішньоплавнівської громади після народження дитини, проведення просвітницьких заходів інше. Загальний обсяг фінансових ресурсів, який передбачили на 3 роки для реалізації програми, складає 35,2 млн грн. Міський голова Дмитро Биков зазначив, що з метою покращення демографічної ситуації за кошти бюджету громади будуть закуплені вакцини, заплановані заходи з ранньої діагностики онкологічних захворювань, запроваджено просвітницьку роботу з дівчатами-підлітками. Вперше в Україні на рівні міського бюджету в рамках програми жінкам Горішньоплавнівської громади за народження дитини будуть виплачувати 50 тис. грн.
Опрацювали й ухвалили питання житлово-комунального господарства. Внесли зміни до рішення виконкому «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік».
Про результати фінансово-господарської діяльності комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 за 2023 рік та за І квартал 2024 року доповів директор Хряпа Сергій. Директор КЖРЕП № 1 повідомив, що у 2023 році в порівнянні з 2022 роком дохід підприємства без врахування амортизації житлового фонду збільшився на 2,2%, загальні витрати зросли на 3,8%. За 2023 рік фактичний фінансовий результат – збиток у розмірі 124,3 тис. грн. За І квартал 2024 року фактичний фінансовий результат – прибуток у розмірі 49,3 тис. грн. Сергій Хряпа зауважив, що житловий фонд КЖРЕП № 1, в основному, уведений в експлуатацію в період з 1961 по 1970 роки минулого століття, 80 будинків з 146, які обслуговує підприємство, потребують капітального ремонту та додаткових витрат на їх утримання.
Заслухали звіт директора КП готель «Славутич» Гончаренко Наталі про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства готелю «Славутич» за 2023 рік та за І квартал 2024 року. Фінансовим результатом діяльності підприємства за 2023 рік є прибуток у сумі 184,7 тис. грн. Фінансовим результатом діяльності підприємства за І квартал 2024 року є збиток у сумі 314,3 тис. грн, що пов’язано зі зменшенням доходів від проживання та витрат на теплову енергію. Директор КП готель «Славутич» прозвітувала, що протягом звітного періоду для покращення комфорту та безпеки готелю: зроблено ремонт укриття й укомплектовано необхідними засобами відповідно до норм; замінено розбиті склопакети в номерах; придбано постіль, рушники, пледи та меблі для доукомплектування номерів; доукомплектовано номери категорії «Люкс» одноразовими капцями, наборами індивідуальної косметики, необхідним посудом, чайниками та фенами; придбано конвектори, праску, прасувальну дошку для гостей (на вимогу); облаштовано кімнату для розігріву та прийому їжі, встановлені ємності з питною водою для гостей; проведено освітлення ґанку готелю; замінено вивіску вуличну на в’їзді до готелю та зроблено освітлення; створено сторінку готелю в соціальній мережі та оновлено інформацію на сайті готелю, публікація реклами готелю в газеті та на торгових електронних платформах. Звіти директорів комунальних підприємств про результати фінансово-господарської діяльності взяли до відома.
Відповідно до порядку денного виконкому також розглянули питання архітектури і містобудування, житла, приватизації та обліку комунального майна.