22 березня міський голова Дмитро Биков провів чергове засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради.

Члени виконавчого комітету опрацювали питання щодо справ дітей, сім’ї та молодіжної політики, житлово-комунального господарства, цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці, економічної політики, бюджету, фінансів, майнових та природних ресурсів, архітектури та містобудування. 

Внесено зміни до лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2022 рік.

Затверджено Програму підтримки заходів мобілізації на 2022 рік; Програму забезпечення діяльності місцевої пожежної команди № 2 с. Озера на 2022-2024 роки; Програми фінансової підтримки державних установ на 2022 рік. Програма підтримки заходів мобілізації на 2022 рік спрямована на забезпечення можливого переведення національної економіки, діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій на режим функціонування в умовах воєнного стану, а Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу, утворення підрозділів територіальної оборони та проведенням мобілізації. Тому виникає потреба в підтримці мобілізаційних заходів, які будуть проводитися  першим відділом Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки   на території Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Реалізація Програми відбуватиметься протягом березня – грудня 2022 року. Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів  інших джерел, не заборонених чинним законодавством. 

Дмитро Биков зазначив, що Програму забезпечення діяльності місцевої пожежної команди № 2 с. Озера на 2022-2024 роки розроблено з метою забезпечення захисту життя та здоров’я населення, навколишнього середовища і об’єктів Горішньоплавнівської територіальної громади Полтавської області від впливу небезпечних факторів пожеж та інших надзвичайних ситуацій. «Це необхідно для організації оперативного прибуття та мінімізації втрати часу щодо реагування на надзвичайні ситуації (події) місцевою пожежною командою   №2 с. Озера у селах Східного старостинського округу (с. Григоро-Бригадирівка, с. Солошине, с. Мотрине),» - зауважив очільник територіальної громади. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, 698 тис. грн. 

Програма фінансової підтримки державних установ на 2022 рік спрямована на забезпечення безпеки суспільства. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, 550 тис. грн. Також утворено Раду оборони Горішньоплавнівської міської територіальної громади.

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області за 2021 рік доповіла Наталія Малигіна – директор підприємства. Фінансування підприємства за 2021 рік зменшилося у порівнянні з 2020 роком на 9%. Середній вік медичного персоналу складає 42 роки. Вік медичного персоналу: передпенсійний вік – 9,8%, пенсійний вік – 18,1%, середній вік – 13,5%, молоді кадри – 58,6%. Існує потреба у наступних фахівцях: лікар екстреної медичної допомоги – 1 чол., лікар-офтальмолог – 1 чол., лікар-отоларинголог-дитячий – 1 чол., лікар-терапевт – 1 чол., лікар-невропатолог – 1 чол., сестра медична стаціонару – 2 чол. Перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі у 2021 році не відбулося. За рахунок бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади проведено капітальні ремонти на 3 млн грн, зокрема: капітальний ремонт чистої сторони хірургічного відділення – 2,4 млн грн. За рахунок бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади у 2021 році придбано основні засоби на суму – 1,7 млн грн (ресепшн в хірургічне відділення, кондиціонери, станція моніторингу, шафа для індивідуального зберігання речей, 2 холодильники двокамерних, сканер, майданчик підйомний, 6 ліжок функціональних медичних, стіл загальнохірургічний, кушетка медична для ендоскопії, 6 моніторів пацієнта, освітлювач операційний, бідистилятор, шафа витяжна лабораторна, крісло оглядове, лічильник води). Отримано за рахунок спонсорської допомоги на 20,4 млн грн бокс для транспортування хворих, апарат гемодіалізний Diapact, тест-системи на Covid-19, маски для ШВЛ (48 шт.), гафрованодихальну систему, апарати ШВЛ, систему постійного моніторингу глюкози, маски для неінвазійної вентиляції, оргтехніку, матраси, дизельний генератор, кріоциліндри, лежак з електро підігрівом, меблі, галогенератор, медикаменти. Придбано набір ендоскопічний для лапароскопії Logic Full Hd – 4,2 млн грн, набір електрохірургічного приладу Maxium – 3 млн грн. Виконано поточний ремонт в інфекційному відділенні  – 457 тис. грн, в соляній кімнаті – 337 тис. грн, реконструкцію кисневої мережі до хірургічного корпусу – 1,2 млн грн. Міський голова Дмитро Биков повідомив, що з числа волонтерів створено добровільну санітарну частину для надання допомоги територіальній обороні, подякував добровольцям за високу громадянську свідомість.

Заслухали директора КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» Олександра Черниша про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 2021 рік. За результатами роботи підприємство за 2021 рік отримало збиток у розмірі 17,9 тис. грн. Протягом 2021 року кількість медичних консультацій, наданих лікарями підприємства, склала 5 329, що на 25,7% більше, ніж було у 2020 році. Загальна чисельність лікарів становить 10 чоловік, з них: вища категорія – 4 чол., перша категорія – 5 чол., друга категорія – 1 чол. Середній вік медичного персоналу становить 43 роки: 9% медичного персоналу – особи передпенсійного віку, 16% - пенсійного, 40% - середнього віку, 35% - молоді кадри.

Директор КП «ДСОЦ «Горизонт» Наталія Мартинович прозвітувала про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 2021 рік. У 2021 році підприємством отримано прибуток у розмірі 128 тис. грн. У зв’язку з тимчасовою призупинкою роботи центру та відсутністю коштів від передплати за путівки підприємству з місцевого бюджету виділено на поточні та капітальні витрати 1,9 млн грн. Вищезазначені кошти були використані на утримання та підготовку центру «Горизонт» до оздоровчого сезону літа 2021 року. Це сприяло економії коштів від реалізації та створило можливість зменшити кредиторську заборгованість за 2021 рік. Кредиторська заборгованість станом на 31.12.2021 склала 700 тис. грн й зменшилася у порівнянні з 2020 роком на 47 % та має поточний характер. У ході підготовчого періоду до літньої оздоровчої кампанії 2021 року за кошти місцевого бюджету (1,8 млн грн ) виконані капітальний ремонт системи опалення у приміщені будівлі вартівників, ремонт компресорів каналізаційних очисних споруд та заміна трубопроводів водопостачання, виготовлення та запуск системи паровідведення та вентиляції пароконвектомату, придбано бензиновий генератор. 

Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» надав фінансову підтримку на 250 тис. грн, за які придбано матеріали та предмети для ремонту компресорів каналізаційних очисних споруд та заміни трубопроводів водопостачання, комплект меблів для аквазони, пилосос для басейну, інше. За власні кошти ДСОЦ «Горизонт» придбані матеріали, обладнання, виконані роботи на 373 тис. грн. 

Звіти очільників комунальних підприємств про результати фінансово-господарської діяльності підприємств за 2021 рік взяли до відома.