19 вересня у великій залі міської ради відбулося засідання тридцять шостої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Засідання вів міський голова Дмитро Биков, участь у роботі взяли 24 депутати.
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих на російсько-українській війні бійців ЗСУ.
За підсумками рейтингу дитячо-юнацьких спортивних шкіл Полтавської області у 2022 році ДЮСШ №3 й ДЮСШ №1 міста Горішні Плавні визнані найкращими в Полтавській області. Очільник громади Дмитро Биков привітав колективи ДЮСШ №3 за зайняте 1 місце з олімпійських видів спорту та 2 місце – з неолімпійських видів спорту; ДЮСШ №1 - за 2 місце з олімпійських видів спорту. Подякував за сумлінну працю, вручив відзнаки директору ДЮСШ №3 Анатолію Шафоростову й директору ДЮСШ №1 Віктору Чирочці. Анатолій Шафоростов зазначив, що такий високий результат роботи спортивних шкіл міста став можливим завдяки тісній спільній праці спортсменів, тренерів, підтримці міської адміністрації та Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.
За сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді та з нагоди 45-річного ювілею Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 із поглибленим вивченням англійської мови Подякою міського голови нагороджено: Котлярову Надію – учителя зарубіжної літератури; Кошевку Тетяну – учителя початкових класів; Кулик Валентину - учителя англійської мови; Невеселу Аллу – заступника директора з навчально-виховної роботи; Федоренко Юрія - учителя фізичної культури.
За багаторічну сумлінну працю на педагогічній ниві, високу професійну майстерність і відданість справі, досягнуті успіхи у вихованні підростаючого покоління та з нагоди 50-річного ювілею подяки міського голови оголошені колективу закладу дошкільної освіти «Росинка» Горішньоплавнівської міської ради; Афоніній Ользі – головному бухгалтеру; Семенюті Ірині – вихователю.
За вагомий особистий внесок у залучення мешканців міста до культурної спадщини українського народу, високу професійну майстерність, активну просвітницьку і громадську діяльність та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек міський голова вручив подяки Прищепі Марині – бібліотекарю КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради»; Сироті Григорію – завідувачу господарством КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради».
На засіданні сесії також були відзначені дипломами й подарунками переможці виставки-конкурсу «Фотосушка» Роберт Гармидер із роботою «Антигравітон»; Михайло Стогній з роботою «Стара школа»; Наталія Тарасова з роботою «Літня кухня».
Депутати Горішньоплавнівської міської ради одноголосно ухвалили проєкт звернення до Верховної Ради України з вимогою не підтримувати законопроєкт № 10037 «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», яким передбачається вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) із виплат військових до державного бюджету. Очільник громади Дмитро Биков зазначив: «Наша громада втратить близько 250 млн грн - кожну третю гривню дохідної частин бюджету. Велика кількість тих, хто зараз сплачує військовий ПДФО, до 24 лютого 2022 року сплачували цей податок у бюджет як цивільні: працівники комунальних і промислових підприємств, бюджетних організацій, службовці, підприємці. Міністерство фінансів намагається, в супереч нормам Бюджетного кодексу, навʼязати нову «прогресивну» систему з відбирання «надлишків» у територіальних громад».
Дмитро Биков навів приклади використання коштів ПДФО військових у Горішньоплавнівській міській територіальній громаді: «У 2022 році й за 9 місяців 2023 року, маючи в розпорядженні додаткові податкові надходження, Горішньоплавнівська міська територіальна громада використала на підтримку Збройних сил України понад 65 млн грн грошової допомоги. 3,1 млн грн виділено правоохоронним органам і військкомату на забезпечення діяльності. 54 млн грн - на військові облігацій внутрішньої державної позики. Також було перераховано 11,5 млн грн двом селищним територіальним громадам на Херсонщині для відновлення зруйнованих об'єктів житлової інфраструктури після окупації і руйнування Каховської ГЕС. На підтримку внутрішньо переміщених осіб: розселення, харчування, гуманітарну допомогу, Горішньоплавнівська міська територіальна громада витратила 10 млн грн. На облаштування укриттів у закладах освіти, охорони здоров’я, комунальних підприємств громади з початку повномасштабного вторгнення витрачено понад 14 млн грн. На компенсацію безкоштовних перевезень населення громади «Соціальним маршрутом» використано 10,2 млн грн. На компенсацію різниці в тарифах на тепло й воду місцевим комунальним підприємствам теплової енергетики, водопостачання й водовідведення КВП «Теплоенерго» й КП ВУВКГ виділено 43 млн грн. Коли держава поклала на місцеві бюджети додаткове навантаження по сплаті різниці в тарифах за теплову енергію, то нам збільшили розподіл ПДФО із 60 до 64%, що закріплено у Меморандумі між центральною владою та громадами щодо стримання росту тарифів на тепло. Зараз додаткове навантаження залишається на громадах за рахунок мараторію на підвищення комунальних послуг, а 4% забирає держава. Бюджети територіальних громад просто знищуються: наголошую ще раз - близько 250 млн грн ми недоотримаємо в наступному році внаслідок цих реформ. Вилучення з доходів місцевих бюджетів «військового» ПДФО руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників України та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням».
У ході роботи опрацювали питання житлово-комунального господарства. Внесли змін до додатків Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки. На реалізацію заходів програми передбачено 250 млн грн на 2023 рік.
Внесли зміни у додаток до «Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023-2026 роки». Програма передбачає фінансування 1 млн грн на 2023 рік, 5 млн грн на 2024 рік, 6 млн грн на 2025 рік, 6 млн грн на 2026 рік.
Депутати Горішньоплавнівської міської ради ухвалили передачу з загального фонду бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади до обласного бюджету 3,3 млн грн на ремонт аварійної ділянки автомобільної дороги Горішні Плавні-Дмитрівка.
Внесли зміни до Програми протистояння реальним та потенційним загрозам на 2023 рік. Міський голова Дмитро Биков поінформував, що зміни стосуються виділення додаткових коштів на пряму фінансову підтримку військових. Відповідно до програми на ці цілі виділено 85 млн грн з бюджету громади.
Начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська повідомила про зміни у структурі управління соціального захисту населення. Зазначила, що йдеться про переформатування існуючого відділу для посилення соціальної роботи відповідно до Комплексної програми підтримки військовослужбовців, ветеранів війни, які брали участь в АТО/ООС та які брали або беруть участь у захисті України у зв’язку з повномасштабною російською військовою агресією, членів їх сімей та сімей загиблих військовослужбовців на 2023 рік.
Начальник управління охорони здоров’я Віктор Дудник прокоментував проєкт рішення «Про розширення мінімального (базового) переліку напрямів медичного обслуговування населення». Пояснив, що в рамках медичної реформи Національною службою здоров'я України (НСЗУ) для міської лікарні затверджено лише 6 мінімальних базових напрямків медичного обслуговування: хірургія, травматологія, реанімація, неврологія, терапія, інфекційні захворювання. Із метою забезпечення доступності надання якісної вторинної спеціалізованої медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару КНП «Лікарня інтенсивного лікування 1 рівня м. Горішні Плавні» прийнято рішення про розширення мінімального (базового) переліку напрямів медичного обслуговування населення Горішньоплавнівської міської територіальної громади, за напрямами: акушерство і гінекологія, педіатрія, кардіологія, реабілітація, паліативна медична допомога. Прийняте рішення та відповідне звернення щодо розширення медичних послуг міської лікарні будуть надіслані Полтавській військовій адміністрації.
Внесено зміни до Програми розвитку та підтримки комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2023-2025 роки. Загальний обсяг фінансування на три роки передбачено у розмірі 225 млн грн.
Внесено зміни до бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2023 рік. Загальний обсяг видатків бюджету збільшено на 35,2 млн грн, зокрема виконавчому комітету у сумі 14,5 млн грн на матеріально-технічне забезпечення Національної гвардії України та військових частин Міністерства оборони України; відділу освіти у сумі 1,8 млн грн на придбання пакету участі FIRST LEGO League Challenge для команди «Prime Robotics» ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, на придбання і доставку матеріалів та оплати послуг поточного ремонту спортивного майданчика СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської, на поточний ремонт ливневих стоків ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка, на проведення поточного ремонту покрівлі ЗДО «Горобинка» та ЗДО «Золота рибка», на поточний ремонт укриття ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, інше; управлінню охорони здоров’я у сумі 6,9 млн грн на придбання прально-сушильної машини в Центр ПМСД, реконструкцію частини будівлі хірургічного корпусу (2 поверх) КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні», на реконструкцію електричної мережі ввідно-розподільчого пункту хірургічного корпусу з встановлення та підключення резервного джерела живлення-дизельний генератор КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні», на проведення поточного ремонту та технічного обслуговування медичного обладнання в КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»; управлінню соціального захисту населення у сумі 1,2 млн грн на допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців, надання одноразової фінансової допомоги; відділу культури, спорту і туризму у сумі 934 тис. грн на виплату грошових винагород спортсменам-чемпіонам та призерам чемпіонатів України, Європи та світу з олімпійських видів спорту та їх тренерам, інше; департаменту житлово-комунального господарства у сумі 9,8 млн грн на фінансову підтримку КЖРЕП №1, КП ВУВКГ та КП готель «Славутич», поточний ремонт вуличної мережі КП «СпецЕко», утримання кладовищ та капітальний ремонт катафалка КП «Вічність», утримання освітлення КП «Міськсвітло», на субвенцію з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Станом на 01.09.2023 року обсяг коштів резервного фонду становить 15 млн грн.
Опрацьовані питання житла; приватизації та обліку комунального майна; поновлення прав користування земельними ділянками; архітектури і містобудування.