05 липня у великій залі міськради за головування очільника міської територіальної громади Дмитра Бикова відбулося засідання двадцять другої позачергової сесії Горішньоплавнівської   міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 25 депутатів.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих від рук окупантів в торговому центрі «Амстор» м. Кременчука мирних жителів і наших полеглих воїнів. Міський голова повідомив, що на фронтах російсько-української війни віддали своє життя за Батьківщину наші 12 земляків, герої – Іван Білецький, Денис Свиридов, Євгеній Семенов, Віктор Дичук, Олексій Брідня, Анатолій Назаров, Ярослав Таран, Володимир Гармаш, Олександр Кравченко, Денис Кошевий, Олексій Яцков, Вячеслав Кіндер.

Дмитро Биков поінформував, що у травні під час чергового ворожого обстрілу російськими окупантами в місті Кременчуці поблизу житлового сектору впали залишки ракети. Їх було успішно знешкоджено за межами населених пунктів за участі фахівців вибухотехнічної служби ДСНС у супроводі спецслужб, правоохоронних органів та фахівців ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК». Подякував фахівцям Ferrexpo за мужність, готовність стояти на варті безпеки та спокою територіальної громади, самовіддані дії, виявлені під час виконання роботи в умовах воєнного стану й вручив подяки міського голови в.о. генерального директора ТОВ «Єристівський ГЗК» Зінченку Тарасу; начальнику служби підривних робіт ПрАТ «Полтавський ГЗК» Кисілю Юрію; начальнику дільниці підривної у кар’єрі ПрАТ «Полтавський ГЗК» Турові Володимиру; підривнику в кар’єрі ПрАТ «Полтавський ГЗК» Шенцеву Руслану; машиністу екскаватора в кар’єрі ТОВ «Єристівський ГЗК» Дмитруку Сергієві; машиністу крана автомобільного в кар’єрі ТОВ «Єристівський ГЗК» Жмайлу Сергієві.

Затвердили Комплексну програму соціального захисту населення  Горішньоплавнівської територіальної громади Полтавської області на 2021-2023 роки й порядок надання разової грошової допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Порядок визначає умови надання   разової грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Допомога надається в рамках Комплексної програми соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської територіальної громади на відповідний рік у межах коштів, передбачених у бюджеті громади на її реалізацію. Допомога надається одноразово в розмірі 100 тис. грн рівними частинами членам сім’ї загиблого (померлого): батькам; одному з подружжя, який не одружився вдруге; кожній дитині до 18 років (у разі навчання за денною формою – до закінчення навчання); утриманцям загиблого (померлого). Державою   передбачено  одноразову грошову допомогу членам сімей загиблих у розмірі 15 млн грн, із обласного бюджету - 50 тис. грн. Кошти можуть виплачуватися й одному із членів сім’ї за умови подання письмової згоди довільної форми від інших членів родини про виплату допомоги цій особі.

Міський голова Дмитро Биков прокоментував проєкт рішення про внесення змін до Порядку надання разової грошової допомоги з бюджету міської громади. 27 червня через ракетний удар російських окупантів по ТЦ "Амстор" у Кременчуці загинули й постраждали цивільні люди, зокрема й мешканці Горішніх Плавнів. Рішення Горішньоплавнівської міської ради дозволить здійснити виплату за кошти бюджету громади одноразової грошової допомоги в розмірі 100 тис. грн кожній сім’ї загиблого в цій трагедії. Допомога буде надаватися рівними частинами членам сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти: батькам; одному з подружжя, який не одружився вдруге;  кожній дитині до 18 років (у разі навчання за денною формою – до закінчення навчання); утриманцям загиблого (померлого), зниклого безвісти. Можна виплачувати допомогу одному із членів сім’ї за умови подання письмової згоди довільної форми від інших членів сім’ї загиблого (померлого),  зниклого безвісти про виплату допомоги цій особі. Потерпілим виділяється на амбулаторне лікування    10  тис. грн,    на     лікування    у   стаціонарі – 25 тис. грн.

Депутати міської ради опрацювали питання архітектури й містобудування, підготовлені фахівцями управління містобудування і земельних відносин. Погоджено розробку проєктів землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок комунальної власності площею 0,453 га і площею 0,3364 га для будівництва багатоквартирних житлових будинків із об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по вул. Конституції для проведення аукціону з продажу права оренди.