19 квітня за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання двадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Участь у роботі засідання взяли 28 депутатів.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять загиблих воїнів-земляків: Івана Білецького, Дениса Свиридова, Євгенія Семенова, Віктора Дичука, Олексія Брідню.

Очільник територіальної громади поінформував присутніх про стан справ щодо отримання та розподілу гуманітарної допомоги, організації роботи з внутрішньо переміщеними особами. Дмитро Биков зазначив: «Минулого тижня доставлено чергову гуманітарну допомогу (засоби гігієни, ліки, одяг, продукти довготривалого зберігання) від наших польських партнерів Горішньоплавнівської територіальної громади Повіту Рацибозького. Отримували також цінну гуманітарну допомогу з Австрії й Нідерландів. Дякую всім нашим партнерам за дружню підтримку у складний для України  та українців час. Усі доставлені гуманітарні вантажі оглядаються, обліковуються, розподіляються за змістом та напрямками. Перш за все ми відвантажуємо продукти для наших захисників, українських військових, які ведуть запеклі бої на сході й півдні за свободу й незалежність України. У другу чергу відправляємо допомогу в ті населені пункти України, де окупантами штучно створено гуманітарну катастрофу, нашим землякам, які перебували й перебувають на лінії фронту: в Харків, Чернігів, Охтирку, Вознесенськ, інші міста. Частину гуманітарної допомоги розподіляємо між вимушеними переселенцями, які оселилися в гуртожитках міста. Першочергово намагаємося забезпечити тих, хто сьогодні обмежений у коштах. На сьогодні в Горішніх Плавнях офіційно зареєстровано 6 542 внутрішньо переміщені особи, із них 1621 дитина. Частина людей безкоштовно розселена на об’єктах Ferrexpo та навчальних закладах міста. Центр гуманітарної допомоги, відкритий у міській бібліотеці, щодня надає послуги із забезпечення біженців одягом, предметами побуту, засобами гігієни, дитячим харчуванням для штучного вигодовування немовлят, які цього потребують. Ferrexpo забезпечує безкоштовним харчуванням внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території відомчих об’єктів. За кошти міського бюджету організовано благодійні комплексні обіди (до семисот осіб щодня) в ЗОШ № 3. Вдячний всім представникам Горішньоплавнівської територіальної громади, Почесним громадянам міста Костянтину Жеваго, Віктору Лотоусу, Олександру Морозу за вагому фінансову підтримку військових, територіальної оборони, внутрішньо переміщених осіб. Тримаємо стрій і разом до перемоги».

На пленарному засіданні був присутній народний депутат України Олексій Мовчан, який подякував Горішньоплавнівській міській територіальній громаді за підтримку захисників України, цивільних на півночі, сході, півдні, які опинилися на лінії вогню та під окупацією, переселенців. Закликав до єдності задля перемоги.

Згідно з регламентом міської ради та на підставі подань депутатів Горішньоплавнівської міської ради оголошено про припинення існування та функціонування депутатської фракції Горішньоплавнівської міської організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» у зв’язку з виходом з неї усіх депутатів фракції.

Затвердили рішення виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 22.03.2022 №75 «Про утворення Ради оборони Горішньоплавнівської міської територіальної громади».

Розглянули питання житлово-комунального господарства та будівництва. Внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської  міської територіальної громади на 2021-2023  роки. Виділено 2,5 млн грн КП «Вічність» на поховання померлих військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків,   одиноких, невідомих. Виділено 58,5 млн грн на внески до статутного капіталу комунальних підприємств Горішньоплавнівської  міської територіальної громади на 2021-2023 роки.

У рамках Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків Горішньоплавнівської територіальної громади на 2019-2022 роки виділено 3,4 млн грн на заходи з виконання капітального ремонту житлового фонду  територіальної громади на 2022 рік. На 2021-2025 роки виділено 55 млн грн на заходи, що фінансуються за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.

У ході пленарного засідання депутати міської ради опрацювали питання гуманітарного напрямку, приватизації та обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування, фінансові питання.

Депутати Горішньоплавнівської міської ради заслухали інформацію про резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади та взяли її до відома. Затверджено резервний фонд в обсязі 17,5 млн грн. Кошти виділено управлінню охорони здоров’я Горішньоплавнівської міської ради на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення для запобігання й ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій; управлінню соціального захисту населення на відшкодування компенсації за розміщення внутрішньо переміщених осіб та компенсацію транспортних послуг при евакуації населення; відділу освіти для організації харчування внутрішньо переміщених осіб; виконавчому комітету для вирішення завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану та вирішення завдань, пов’язаних із формуванням часткового запасу продовольчих товарів; департаменту житлово-комунального господарства на закупівлю матеріалів для технічного обслуговування водопостачання та водовідведення, електропостачання, палива. Станом на 01.04.2022 року обсяг коштів резервного фонду становить 9,5 млн грн.