09 грудня міський голова Дмитро Биков провів засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради. Очільник територіальної громади привітав членів виконавчого комітету зі святом місцевого самоврядування, побажав усім міцного здоров’я, оптимізму, наснаги й витримки у виконанні професійних обов’язків на благо територіальної громади.

Члени виконавчого комітету опрацювали й ухвалили проєкт бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. Заступник міського голови Іван Павленко прокоментував, що обсяг дохідної частини бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік розраховано в сумі 956 млн грн, видатки – 978 млн грн. Податкові надходження загального фонду заплановані в сумі 777 млн грн, неподаткові надходження загального фонду – 9 млн грн, офіційні трансферти з державного бюджету у вигляді освітньої субвенції – 110 млн грн. Доходи спеціального фонду заплановано в сумі 60 млн грн і складаються з податкових, неподаткових надходжень і операцій із капіталом. Обсяг видатків загального фонду становить 829 млн грн, спеціального – 150 млн грн. У загальному фонді врахована  реверсна дотація в сумі 99млн грн. При розрахунку видатків бюджету Горішньоплавнівської міської  територіальної громади на 2022 рік враховувалися фактичні показники виконання бюджету за 9 місяців 2021 року та розрахунки потреби головних розпорядників бюджетних коштів та підпорядкованих їм бюджетних установ і закладів. Заступник міського голови зауважив, що в проєкті бюджету враховані передбачені законопроєктом Державного бюджету на 2022 рік нові дані, а саме: із 1 січня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати – 6 500 грн на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 2 893 грн; із  1 жовтня  2022 року розмір мінімальної заробітної плати – 6 700 грн на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 2 982 грн.  

Заслухали головного спеціаліста відділу освіти Любов Павленко про стан організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти Горішньоплавнівської міської територіальної громади у 2021 році. Поінформувала, що станом на 15.11.2021 року в закладах дошкільної освіти виховується 359 дітей раннього віку (віком від 1 до 3 років) і 1309 дітей передшкільного віку (віком від 3 до 6 (7) років). 363 вихованці отримують харчування на пільгових умовах за бюджетні кошти. За показаннями лікарів 57 дітей забезпечені дієтичним харчуванням. Вартість одноденного харчування в ЗДО становить 29 грн для дитини раннього віку та 40 грн для дитини передшкільного віку. Батьківська доплата складає 75% від вартості (21,75 грн за дитину раннього віку та 30 грн за дитину передшкільного віку). Бюджетні видатки на харчування дітей у ЗДО у 2021 році складають 3,8 млн грн, що становить 100% від потреби. Головний спеціаліст відділу освіти повідомила, що до щоденного дитячого раціону входять висококалорійні продукти: м\'ясо, риба, масло, молоко, кисломолочні продукти, а також свіжі овочі та фрукти, соки, мед тощо. В осінньо-зимовий період у меню вводиться квашена капуста, огірки, приготування яких здійснюється кухарями  в кожному ЗДО. У літній оздоровчий період 2021 року (червень, липень, серпень) вартість дитячого харчування була збільшена на 10% для придбання свіжих овочів та фруктів. Інформацію відділу освіти про стан організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти територіальної громади у 2021 році взяли до відома.  

Члени виконавчого комітету опрацювали й ухвалили ряд програм. Зокрема, проєкт Програми економічного і соціального розвитку Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. Директор департаменту економічного розвитку і ресурсів Ольга Овчиннікова зазначила, що Програма спрямована на виконання стратегічних та оперативних цілей, визначених Стратегією розвитку Горішньоплавнівської міської територіальної громади Полтавської області до 2028 року. Визначає наступні стратегічні цілі розвитку: створення ефективної системи підтримки та надання послуг для бізнесу; формування економічних кластерів та стимулювання експорту; залучення додаткових ресурсів для розвитку малого та середнього бізнесу; розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу; енергоефективне управління міським господарством; покращення стану довкілля та безпеки; креативний освітній та культурний простір; громада молодіжного самоуправління та розвитку; відкрита громада – ефективне врядування. Розроблено такі основні шляхи підвищення конкурентоспроможності громади та досягнення її збалансованого розвитку: забезпечення умов для зростання конкурентоспроможної економіки; покращення якості життя населення; забезпечення раціонального природокористування; впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективних технологій.

Розглянули Програму реабілітації дітей із інвалідністю Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022 рік. Директор департаменту економічного розвитку і ресурсів Ольга Овчиннікова поінформувала, що загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації заплановано в сумі 993 тис. грн, зокрема: 200 тис. грн - кошти бюджету територіальної громади, 793 тис. грн – інші джерела. Відповідальний виконавець програми - громадська організація «Центр муніципального розвитку». Міський голова Дмитро Биков зауважив, що Програма спрямована на дієву підтримку дітей із інвалідністю, подякував директору ГО «Центр муніципального розвитку» Любові Хиль, партнерам - Кременчуцькому міському центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю - за конструктивну співпрацю.

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська презентувала проєкт Комплексної програми розвитку галузі культури Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022-2026 роки. Метою програми є створення умов для розвитку культури та мистецтва; підвищення естетичного рівня культурної галузі, належного задоволення культурних та духовних потреб мешканців і гостей Горішньоплавнівської міської територіальної громади; створення умов для охорони, збереження та збагачення надбань культурної спадщини; сприяння становленню талановитої мистецької молоді, підтримка творчої діяльності професійних та аматорських колективів. Загальний обсяг фінансування заходів програми – 156 млн грн на 2022-2026 роки.

Ірина Зеленська також доповіла, що на впровадження заходів Комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2022-2026 роки передбачається 262 млн грн. Мета програми - розвиток фізичної культури і спорту, спорту вищих досягнень та масового спорту; зміцнення здоров’я населення й залучення до занять фізичною культурою; сприяння реалізації здібностей обдарованої молоді в дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень; пропагування  та розвиток олімпійського руху та олімпійських видів спорту.

Опрацювали проєкт Програми фінансового забезпечення діяльності КП «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» на 2022-2026 роки. Наталія Мартинович, директор КП «ДСОЦ «Горизонт», зазначила, що Програма створена з метою організації повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей, зміцнення їхнього здоров’я та всебічного розвитку протягом року. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на 5 років, – 33 млн грн. Наталія Мартинович висловила вдячність міському голові Дмитру Бикову, Ferrexpo за вагому фінансову підтримку центру. Схвалені членами виконкому програми будуть винесені на затвердження чергової сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Директор КП «Редакція міської газети «Громадська думка» Тетяна Терен прозвітувала про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2021 року. Поінформувала, що з 2 грудня 2019 року розпочато ефірне радіомовлення з позивним: «Радіо «Кварцит» на частоті 98,4 мГц. Обсяг власних радіопередач становить 2 години на добу. Підприємство має свою сторінку на фейсбуці, канали в соцмережах «Телеграм» та «Інстаграм». У 2021 році встановлено студійне обладнання для зйомки й розміщення відеозаписів окремих рубрик на каналі YouTube. Колектив «Радіо «Кварцит» планує розміщувати відеозаписи передач на YouTube у 2022 році. Міський голова зауважив, що такий формат викладення інформації має збільшити зацікавленість слухачів до місцевих новин, підвищить рівень поінформованості та обізнаності населення громади.    

Начальник юридичного відділу Олена Таран доповіла проєкт рішення «Про уповноваження посадових осіб складати протоколи про адміністративні правопорушення».

Затвердили План роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області на 2022 рік. 

Розглянули й ухвалили проєкти рішень, підготовлені спеціалістами служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, управління соціального захисту населення, департаменту житлово-комунального господарства, житлового відділу. На завершення засідання Дмитро Биков подякував членам виконавчого комітету за результативну роботу у 2021 році, побажав усім здоров’я, благополуччя, нових звершень на благо громади в новому 2022 році.