Заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева 30 січня провела засідання міського штабу з питань оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році. Учасники засідання обговорили план заходів з підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2015 року.

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Оксана Іванівна Гончар поінформувала про планові показники чисельності дітей, які будуть оздоровлюватися влітку 2015 року. Станом на 01.01.2015р. загальна кількість дітей шкільного віку становить 5004 дитини, 144 дитини, за даними УПСЗН, виховуються в сім’ях внутрішньо переміщених осіб. 2857 дітей планується забезпечити оздоровленням та відпочинком, із них: 1884 дитини – оздоровленням, 973 дитини – відпочинком. Загальна кількість дітей, які потребують соціальної уваги і підтримки, – 4299, із них планується охопити оздоровленням та відпочинком 2365 дітей.

На сьогодні прийнято 38 заяв на 61 дитину, із них 4 дитини з багатодітних родин переселенців.

Директор комунального підприємства ДСОЦ «Горизонт» Наталія Вікторівна Мартинович надала членам міського штабу алгоритм формування вартості путівки у 2015 році станом на 01.01.2015 року. Ознайомила із термінами проведення оздоровчих змін у центрі влітку 2015 року, їх тематичним навантаженням: 02.06 – 22.06.2015 – англомовна з елементами ознайомлення з іншими мовами, культурами світу, екотуризм; 24.06 – 14.07.2015 – арт-фестивальна: художня творчість, екотуризм; 17.07 – 06.08.2015 – «Стань зіркою»: розвиток творчих здібностей дітей, піар-технології; 08.08 – 28.08.2015 – «Дитинство майбутнього»: власний розвиток дітей, соціалізація, профорієнтація.

Методист міського методичного кабінету Юрій Васильович Омельянець зазначив, що у 2014 році у пришкільних таборах шкіл, ДЮСШ №2, ЦДтаЮТ відпочило 836 дітей, із яких 75 оздоровилися безкоштовно (діти пільгових категорій); розповів про плани на 2015 рік, не дивлячись на обмеження в фінансуванні, кількість дітей не буде зменшена.

Начальник відділу фізичної культури і спорту Віктор Володимирович Подрезан розповів про заплановані заходи з питань оздоровлення учнів ДЮСШ – організація роботи спортивних таборів і турів у ДСОЦ «Горизонт».

За фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського ГЗК» заплановане оздоровлення спортсменів у таборах на морі.

Головний спеціаліст служби у справах дітей Марина Миколаївна Горбенко зазначила, що у 2014 році 62 дитини було оздоровлено: 35 – у ДСОЦ «Горизонт», 14 – за рахунок обласного бюджету, 31 – у пришкільних таборах. Станом на початок 2015 року на обліку перебуває 66 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Заплановано оздоровити 30 дітей у ДСОЦ «Горизонт», 8 і більше за рахунок обласного бюджету, усі бажаючі можуть оздоровитися в пришкільних таборах.

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Васильович Ковпак наголосив, що сам процес оздоровлення випливає із тих результатів, які були одержані у жовтні 2014 року після проведення медичних оглядів. І вони показали багато проблем, які необхідно вирішувати нам усім. Сьогодні перебуває на диспансерному обліку 2034 дитини, потребують оздоровлення вже в цьому році 1581 особа. Дітей з обмеженими можливостями 193 особи, підлягають оздоровленню 94 дитини. У реабілітаційному центрі при соматичному відділенні заплановано оздоровити на весь рік 56-63 дитини, але кошти на це не виділені. За рахунок путівок, які виділяються департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, планується оздоровлення дітей у профільних відділеннях обласної дитячої лікарні, в санаторно-курортних оздоровницях Полтавщини.

Начальник санітарно-гігієнічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області Ігор Михайлович Поцілуйко підвів підсумки перевірок оздоровчих закладів за 2014 рік, відхилень у пробах не було. На 2015 рік усім керівникам надіслані плани-завдання щодо підготовки закладів до оздоровчого сезону.

Заступник міського голови Н.Д.Угнічева проаналізувала рівень забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком у м.Комсомольську конкретно по галузях, наголосила, що не дивлячись на складну фінансову ситуацію, питання охоплення дітей відпочинком і оздоровленням залишається першочерговим.