24 листопада відбулось засідання виконавчого комітету , на якому розглядались питання гуманітарного напрямку, житлово-комунального господарства, економічного розвитку, майнових та природних ресурсів, а також питання архітектури і містобудування.
«Про організацію харчування дітей у школах міста» розповідала начальник міського відділу освіти І.В. Шошина. Зокрема, Ірина Володимирівна зазначила, що питання охоплення безоплатним гарячим харчуванням дітей піьгових категорій та учнів 1-4 класів знаходиться на постійному контролі у директорів шкіл. Для покращення матеріальної бази харчоблоків навчальних закладів комунальним підприємством шкільного харчування «Орхідея» влітку придбано технологічне обладнання на суму 4 300 грн., посуду та інвентарю придбано на суму 1375 грн. Також у школах до початку навчального року виконані косметичні ремонти їдалень та їх харчоблоків.
«До контролю за якістю приготування їжі у шкільних їдальнях залучаються члени батьківських комітетів шкіл, якими постійно відбираються добові проби готових страв. Міською СЕС здійснюється постійний контроль за роботою харчоблоків, санітарно-гігієнічним станом їдалень та якістю готових страв», - повідомила І.В. Шошина. І все ж існують проблеми, які потребують вирішення, - наголосила начальник міськво. Зокрема, такі:
-
поновлення холодильного та технологічного обладнання шкільних їдалень;
-
розширення та урізноманітнення буфетної продукції;
-
капітальний ремонт харчоблоків ЗОШ І-ІІІ ступенів №№4 та 6.
Міський голова С.А. Супрун зауважив, що під час перевірки головним санітарним лікарем області шкільних їдалень Комсомольська були висловлені певні зауваження. Сергій Андрійович доручив директору КПШХ «Орхідея» Т.М. Ліц взяти ці зауваження на контроль, і усунути недоліки в роботі шкільних їдалень. Міський голова повідомив: можливо, наступного року фінансування із благодійного фонду, який формується за рахунок відрахувань підприємства ВАТ «ПГЗК», буде збільшено (з керівництвом комбінату існує про це попередня домовленість). «Орієнтую Вас, Ірино Володимирівно, приблизно на суму в 3 000 000 грн. Ви самі маєте визначитись, як розподілити кошти, але попереджаю: пріоритетними мають бути видатки, що забезпечують життєдіяльність об\'єктів. Це ремонт покрівель, мереж тепло-, водопостачання і водовідведення, ремонти їдалень шкіл тощо», - наголосив С.А. Супрун. Міський голова висловив зауваження і щодо інформації, поданої міською СЕС: «Дана інформація не відображає реальної картини: санстанцією показана статистика того, скільки зроблено перевірок у шкільних їдальнях, але не вказано, які питання потребують негайного вирішення і вдосконалення»,- зауважив Сергій Андрійович.
Перший заступник міського голови Ю.М. Муха вніс пропозицію направити невикористані кошти за харчування учнів 1-4 класів, які були зекономлені через введення у школах тритижневого карантину, на ремонт харчоблоків шкільних їдалень. Члени виконкому підтримали пропозицію Юрія Миколайовича.
«Про результати фінансово-господарської діяльності комунального виробничого підприємства «Комсомольськтеплоенерго» за 9 місяців 2009р.» доповідав директор підприємства М.М. Лихожон. Микола Михайлович зазначив: через дострокове припинення подачі гарячої води і через те, що середня температура зовнішнього повітря в опалювальному періоді цього року вища по відношенню до відповідного періоду минулого року, теплової енергії у поточному періоді вироблено менше. У зв\'язку із ростом цін на природний газ з метою виробництва теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших споживачів значно збільшились грошові витрати.
Незважаючи на підвищення тарифів на теплову енергію, є низка факторів, які обумовили фактичне підвищення розміру витрат на виробництво теплової енергії по відношенню до розрахункового розміру витрат, врахованих у діючих тарифах (збільшення цін на енергоносії), а саме:
-
з 1 січня по 31 березня 2009р. зросли ціни на природний газ по відношенню до ціни, врахованої у розрахунках тарифів для виробництва теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших споживачів;
-
збільшення ціни на елетроенергію до рівня 0,70 грн. за 1 квт/год. до введення у дію нових тарифів, вилились для підприємства у додаткові витрати на суму 778,4 тис. грн., тощо, - розповів М.М. Лихожон.
Член виконкому В.І. Горський поцікавився у доповідача, чи робили на підприємстві розрахунки щодо кількості використаного тепла у будинках зі встановленими лічильниками обліку тепла і тими будинками, у яких споживачі розраховуються за тепло по нормативах. Микола Михайлович зауважив, що зі 103 будинків, на яких встановлено прилади обліку теплової енергії, лише в 7 будинках тепло використовується відповідно до нормативів і вище, в усіх інших — безперечно, є економія для споживача. Також М.М. Лихожон повідомив, що згідно з рішенням виконкому, в 15 мікрорайоні міста розроблено проект використання деревини як палива. Станом на 24.11.09р. підготовлено склад для зберігання щепи, розробляється робочий проект, ведуться підготовчі роботи. «Можливо, влітку ми на підприємстві розпочнемо використовувати деревину для підігріву води», - зазначив Микола Михайлович.
Міський голова С.А. Супрун повідомив, що міськвиконком подавав заявку на участь у Всеукраїнському конкурсі щодо запровадження альтернативних видів енергії, оголошеному Фондом сприяння місцевому самоврядуванню, і посів у ньому І місце. «Це дає нам право на отримання призових 500 000 грн. (за умови дольового фінансування проекту за рахунок коштів міського бюджету і коштів КВП «Комсомольськтеплоенерго»)», - повідомив Сергій Андрійович, який запропонував членам виконкому продовжити строк дії контракту із директором підприємства Лихожном М.М. до кінця наступного року. Члени виконкому підтримали пропозицію міського голови.
«Про результати фінансово-господарської діяльності Комсомольської госпрозрахункової поліклініки за 9 місяців 2009р.» доповідав директор КГП В.М. Гунько.
Зокрема, Василь Миколайович зазначив, що за 9 місяців 2009р. обсяг від надання медичних послуг населенню майже не збільшився, а підприємство за цей період отримало збиток. На думку В.М. Гунька, такий результат фінансової діяльності частково пов\'язаний із фінансовою кризою: знизилась платоспроможність населення, яке не в змозі оплачувати дорожчі послуги, і, відповідно, зменшилась кількість відвідувань. Василь Миколайович зазначив, що підвищення цін на медичні послуги дало б змогу поліклініці працювати рентабельніше, але це стримує більшість пацієнтів, тому що до госпрозрахункової поліклініки звертаються, в основному, громадяни із середнім або нижче середнього достатком. Також В.М. Гунько підкреслив, що для успішного проведення акредитації підприємства у 2010 році необхідно здійснити ремонт приміщення поліклініки, заміну електромережі, що знаходиться в експлуатації понад 30 років, придбати кольпоскоп, кріотерм, ректоскоп, укомплектувати КГП комп\'ютерною технікою тощо.
Начальник відділу екномічного аналізу, інвестицій та внутрішнього фінансового котролю В.М. Пятіна сказала: «Мене хвилює погіршення результатів фінансово-економічної діяльності даного підприємства. Вважаю, що керівництву поліклініки необхідно активізувати інформаційно-просвітницьку роботу серед населення, щоб наприкінці року мати не збиток, а прибуток». Після гарячого обговорення причин виникнення збитків по КГП і пропозицій щодо покращення ситуації, висловлених членами виконкому, міський голова С.А. Супрун дав доручення начальнику управління охорони здоров\'я
Ю.В. Ковпаку проаналізувати фінансовоекономічний стан ГКП останніх років і визначити: чи потрібна взагалі госпрозрахунокова поліклініка у Комсомольську. Сергій Андрійович також висловив свої пропозиції і зауваження: необхідно розвивати потужні напрямки в медичній галузі міста (діагностика, реабілітація, тощо) по кожному медичному закладу, а УОЗ має виступати їх координатором. Крім того, міський голова вніс наступну пропозицію: розробити проект розвитку медицини у Комсомольську,винести його на громадське обговорення і, заручившись підтримкою громади у цьому питанні, поступово втілювати проект в життя.
У блоці житлових питань начальник відділу управління ресурсами територіальної громади С.В. Панова поінформувала присутніх про результати роботи Наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій. Так, за результатами розгляду звернень громадян, клопотань, листів підприємств, установ, організацій та наданих документів громадська комісія із житлових питань готувала пропозиції, які були розглянуті на засіданнях виконкому міської ради; за результатами розгляду за звітний період було прийнято рішень виконкому міської ради з 22-ох питань, у період з 26.05.2009р. - з 32-ох питань, - повідомила Світлана Володимирівна.
При розгляді проекту рішення «Про надання у безоплатне строкове користування нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності, організаціям та установам на 2010 рік» у членів виконкому виникли питання, на які вони побажали отримати відповіді: зокрема, щодо переліку платних послуг, які надаються підприємством ветеринарної медицини і міською СЕС, і вартості цих послуг за рік.
Міський голова С.А. Супрун дав доручення юридичному відділу виконкому ознайомити його і начальників управлінь, відділів і служб виконкому із законом України «Про засади запобігання та протидії корупції», який вступить в силу з 1 січня 2010р., окремо поінформувати членів виконкому щодо надання пільг по орендній платі держустановам: чи не буде це вважатися корупційними діяннями.
Члени виконкому затвердили на засіданні Порядок погодження прийняття об\'єктів будівництва в експлуатацію у місті Комсомольську. Цей Порядок визначає дії виконавчого комітету щодо розгляду заяв громадян, які добросовісно користуються земельною ділянкою, та на якій побудовані житлові будинки садового типу, дачні й садові будинки з господарськими спорудами і будівлями, спорудженими без дозволу на виконання будівельних робіт, у період з 5 серпня 1992 року до 1 січня 2008 року. Перший заступник міського голови Ю.М. Муха наголосив, що цю інформацію необхідно оприлюднитии у місцевих засобах масової інформації.
Члени виконкому також прийняли рішення «Про пропозиції щодо утворення виборчих дільниць на території Комсомольської міської ради та сіл Дмитрівської сільської ради по виборах Президента України» і зобов\'язали секретаря міської ради Н.Р. Карпець (після отримання від окружної виборчої комісії наскрізної нумерації по кожній дільниці) оприлюднити його у місцевих друкованих ЗМІ.
У р і з н о му члени виконкому обговорили питання щодо можливості включення ТРК «ГОК» до каналів т.зв. «соціального пакету», а також щодо встановлення камер відеоспостережання у приміщенні міськвиконкому і біля нього з метою посилення контролю у питанні наведення громадського порядку в даній установі.