22 вересня відбулось засідання виконавчого комітету, де розглядались питання гуманітарного і соціального напрямків, економічного розвитку, майнових та природних ресурсів, а також питання архітектури і містобудування.
Серед основних питань - «Про готовність дошкільних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період» та «Про затвердження фактичної мережі загальноосвітніх навчальних закладів на 2009-2010 навчальний рік». Члени виконкому затвердили режим дня для учнів 1-4 класів, і взяли до відома інформацію начальника міськво І.В. Шошиної про результати огляду готовності дошкільних навчальних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період 2009-2010 н.р. «Відповідною комісією було проведено перевірку ДНЗ, яка показала наступне: середня наповнюваність груп дітьми ясельного віку (від 1 до 3 років) становить 133%, а груп садового віку (від 3 до 6 років) — 110%. Існуюча мережа ДНЗ повністю задовольняє потреби населення — 79% дітей дошкільного віку відвідують дошкільні заклади. Основним джерелом надходжень для підготовки дошкільних навчальних закладів до осінньо-зимового періоду у 2009 році стали батьківські добровільні внески та спонсорські надходження, за рахунок яких проведені косметичні ремонти групових блоків, харчоблоків, пралень, приміщень загального користування тощо... Для забезпечення повноцінного раціонального харчування дітей та його здешевлення у ДНЗ проводиться заготівля овочів на зиму, і основна частина запланованих заготівель виконана», - повідомила Ірина Володимирівна.
На прохання міського голови С.А. Супруна начальник міськво І.В. Шошина надала інформацію про те, яка перспектива чекає Комсомольськ на найближчі 4-5 років щодо наповнюваності дитсадочків дітьми, враховуючи поступове збільшення народжуваності в цілому по країні. Так, до 2015 року мережа ДНЗ залишиться на тому ж рівні.
Головний лікар поліклініки «МЦ ПМСД» А.В. Ковпак доповіла «Про аналіз захворюваності та профілактику органів дихання серед мешканців м. Комсомольська». Зокрема, Аліна Володимирівна зазначила, що робота з виконання бюджетної програми «Профілактика та лікування масових бронхолегеневих і алергічних захворювань серед населення м. Комсомольська» проводилась за такими напрямками:
- лікування та профілактика загострень хронічних захворювань;
- раннє виявлення та лікування хворих з пульмонологічною патологією;
- санітарно-освітня робота серед населення;
- забезпечення постійного моніторингу за станом захворюваності населення м. Комсомольська на бронхообструктивні та алергічні захворювання.
Станом на 15 вересня у відділенні профілактики бронхолегеневих захворювань поліклініки «Медичний центр ПМСД» знаходились 2 288 дорослих і 519 дітей (серед них — 148 підлітків з алергічними та бронхолегеневими захворюваннями). «З метою раннього виявлення алергічних та бронхолегеневих захворювань та уточнення їх розповсюдженості в м. Комсомольську співробітниками відділення продовжується впровадження скринінгу алергічних захворювань (анкетування населення з наступним обстеженням). З вересня 2005 року продовжує роботу «Алергошкола» для хворих з алергічними та бронхолегеневими захворюваннями та їх рідних з метою освіти пацієнтів щодо покращення результатів їх лікування та покращення якості життя. Також лікарі відділення проводять заняття з лікарями: педіатрами, терапевтами та сімейними лікарями з метою навчання їх сучасним методам лікування алергічних та бронхолегеневих захворювань («круглі столи», майстер-класи, тощо). Ця робота триватиме і у наступному році», - запевнила присутніх Аліна Володимирівна.
Члени виконкому затвердили також ціну на атракціон «Веселка» міського парку відпочинку: ціна дитячого квитка на 1 посадку тривалістю 7 хвилин становить 10 гривень.
При розгляді блоку житлових питань міський голова С.А. Супрун повідомив про наміри міської влади допомогти молодим фахівцям у вирішенні житлових питань: так, уже у 2010 році за сприяння ВАТ «Полтавський ГЗК» міською владою планується придбавати житло на вторинному ринку, і винаймати його за 600 грн. на місяць для висококласних фахівців бюджетної сфери; крім цього, залишається в силі дія міської житлової програми — придбання житла для фахівців на умовах співфінансування (за угодою), 50% вартості якої працівник має сплатити протягом 10 років.
Міський голова С.А. Супрун велику увагу приділив питанню наведення чистоти і порядку на вулицях міста. «Сміттєзбиральну техніку ми оновили, тому маю повне право і буду вимагати покращення якості надання послуг зі збору і вивозу сміття відповідними службами. Біля контейнерних майданчиків має бути чисто», - наголосив міський голова, і запропонував розробити і затвердити нове Положення щодо порядку утилізації твердих побутових відходів, а також поступово перейти на 2-разове вивезення сміття на день, як це робиться в Іллічівську.
Керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара попросила комунальників встановити чіткі графіки вивозу сміття, тому що при складанні адмінпротоколів щодо незадовільного санітарного стану закріпленої території від них надходять скарги на порушення спеціалізованим підприємством укладеного договору на вивіз твердих побутових відходів.
У РІЗНОМУ члени виконкому обговорили питання підготовки до 50-річчя Комсомольська та інші.