На засіданні виконавчого комітету 23 червня члени виконкому розглянули питання соціального напрямку, економічного розвитку, майнових та природних ресурсів, а також питання архітектури і містобудування.
Члени виконкому затвердили Положення про організацію громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді під час літніх канікул та у вільний від навчання час в м. Комсомольську.
Положенням передбачено, що Комсомольський міський центр соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді забезпечує підбір і направлення на роботу учнівської та студентської молоді у відповідності із заявками підприємств, установ, організацій міста і відповідно до укладених угод. Орієнтований перелік видів громадських робіт для учнівської та студентської молоді:
- благоустрій та озеленення зон відпочинку;
- підсобні роботи при проведенні ремонту або реконструкції об\'єктів соціальної сфери, які здійснюються власними силами бюджетних установ;
- прибирання та благоустрій територій закладів охорони здоров\'я, дошкільних навчальних закладів тощо;
- підсобні роботи з відновлення бібліотечного фонду у міських бібліотеках;
- підсобні роботи по прибиранню територій будівництва та прибиранню будинків і споруд на етапі підготовки об\'єктів до здачі;
- інші загальнодоступні види некваліфікованих робіт.
Фінансування громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентскої молоді проводиться за рахунок коштів міського бюджету та спонсорських надходжень на виконання соціального замовлення виконавчого комітету міської ради; коштів підприємств, установ та організацій, для яких ця робота виконується за договорами. Так, цьогоріч громадські роботи виконуватимуться у дитячих садочках («Золота рибка», «Попелюшка», «Горобинка»), притулку для дітей «Надія», у міських бібліотеках та Фонді підтримки підприємництва.
Члени виконкому заслухали також доповідь начальника відділу з фізичної культури і спорту В.В. Подрезана щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням міста за місцем проживання та у місцях масового відпочинку. Віктор Володимирович зазначив, що питання організації фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням міста включено до міської Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2007-2011р.р., затвердженої на 11 сесії Комсомольської міської ради від 15 березня 2007р., і розповів про організацію роботи човново-прокатної станції, розвиток масового спорту серед сільського населення (с. Дмитрівка), спорт ветеранів тощо.
Члени виконкому цікавились спортивними результатами футбольного клубу «Гірник», діяльністю міського центру фізичного здоров\'я населення «Спорт для всіх», технічним станом спортивних майданчиків у школах міста тощо.
Бурхливу дискусію серед членів виконкому спричинив проект рішення
«Про розгляд протесту прокурора міста Комсомольська №1713 від 11.06.2009року». Протест прокурора стосувався Положення про впровадження та повірку квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, яке було затверджено рішенням виконавчого комітету Комсомольської міської ради
№673 від 30.10.2007 року з метою впорядкування відносин, які виникають між підприємцями-виконавцями послуг і фізичними особами-споживачами комунальних послуг під час встановлення та (або) повірки квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, які використовуються для її обліку.
На думку прокурора, оплату за роботи, пов\'язані з повіркою лічильників (демонтаж, транспортування та монтаж), мають здійснюватись за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, газо- і водопостачання (частина 3 ст.28 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність»), про що і було викладено у протесті.
Проект рішення, в якому пропонувалось відхилити протест прокурора, підготувала начальник юридичного відділу О.М. Гуріна. Ольга Михайлівна зазначила: для того, щоб роботи, пов\'язані з повіркою лічильників (демонтаж, транспортування та монтаж) виконувались за рахунок виконавців цих послуг, останні повинні включити ці витрати до відповідних тарифів. Постанова КМУ регламентує лише порядок повірки будинкових (а не квартирних) засобів обліку, якщо зазначені засоби є власністю підприємства.
Для того, щоб не збільшувати тариф на комунальні послуги, рішенням виконкому витрати на повірку лічильників було виведено окремо (оплату має здійснювати власник лічильника, або замовник комунальних послуг), - прокоментувала О.М. Гуріна. Тож, на її на думку, члени виконкому вчинили правильно, затвердивши Положення про повірку приладів обліку, де сказано, що оплату за роботи, пов\'язані з повіркою, покладено на замовника відповідних комунальних послуг.
Після тривалого обговорення цього питання члени виконкому погодились із запропонованим проектом, і прийняли рішення відхилити протест прокурора.