22 жовтня під головуванням заступника міського голови Т.В. Прокопенко відбулось засідання Спостережної ради з енергозбереження. На порядку денному засідання значились 3 питання по енергозбереженню, які знаходяться на стадії вирішення.

Перше питання стосувалось виготовлення схеми теплопостачання. Як пояснила Т.В. Прокопенко, участь у будь-яких програмах передбачає виготовлення схеми теплопостачання міста. На сьогодні існує тристороння угода між міською владою, коагенераційною компанією і СК «Центр» (м. Київ) щодо її розробки і виготовлення. З минулого року схема знаходиться на реєстрації у Міністерстві ЖКГ, - повідомила Тетяна Василівна.

Як пояснила начальник відділу міського управління ЖКГ Ж.Г. Неклюдова, зауваження, висловлені Міністерством ЖКГ, спеціалістами УЖКГ усунуті, а новий варіант схеми повторно направлений до Міністерства ЖКГ.

Підсумовуючи вищесказане, Тетяна Василівна Прокопенко зазначила: «З нашого боку ми виконали всі вимоги, і тепер просто повинні контролювати проходження цього документу владними кабінетами».

Другий проект, якому приділили увагу на засіданні — реконструкція котельні 15-го мікрорайону з метою впровадження альтернативних видів палива. Для того, щоб запровадити в життя цей проект, необхідно перебудувати обладнання. Як розповіла Т.В. Прокопенко, на сьогодні затримка лише за фінансуванням. Даний проект подано на конкурс Міжнародного фонду «Відродження», і якщо він отримає статус переможця, фонд виділить на його реалізацію 500тис. грн. Для впровадження в життя початкового етапу цього проекту із міського бюджету розвитку виділено 350 000 грн. (підприємством «Комсомольськтеплоенерго» розміщено оголошення щодо придбання котла і теплообмінника). Також підготовлено майданчик під склад зберігання щепи Для повного ж запровадження цього проекту необхідно 2 700 000 грн., - зазначив директор КВП «Комсомольськтеплоенерго» М.М. Лихожон. «Це стосується не лише тепла. Питання ставиться і щодо гарячого водозабезпечення всього 15 мікрорайону. Та незалежно від виду палива тариф буде однаковим. Ціна на природний газ невпинно зростає, і завдяки тому, що на котельній 15 мікрорайону у якості палива використовуватиметься щепа, ми зможемо призупинити зростання тарифів на комунальні послуги», - переконана заступник міського голови.

Третій проект — модернізація системи опалення по вул. Конституції, 42. Як пояснила присутнім Т.В. Прокопенко, цей проект запроваджується з метою зменшення енергозатрат. Для цього так звана «бросова» енергія використовується на опалення будинку (тепле повітря використовується для підігріву води — таким чином отримується гаряча вода). На виготовлення проекта виділено 20 000 грн. Також вивчається можливість використання теплової енергії на Водоканалі, - зазначила Т.В. Прокопенко. Тетяна Василівна пояснила, що використання теплової енергії для обігріву води у будинку №42 по вул. Конституції увійде як пілотний проект до програми Міністерства ЖКГ. Умовою участі у цьому проекті є його дольове фінансування з міського бюджету (20%), 80% - фінасується із державного бюджету.

Як зазначила Ж.Г. Неклюдова, на сьогодні проект знаходииться на комплексній експертизі у інспекції з енергозбереження (м.Полтава). На впровадження цього проекту із цільового фонду міського бюджету цьогоріч виділено 300 000 грн.