24 лютого відбулося друге пленарне засідання сорок п»ятої сесії Комсомольської міської ради п»ятого скликання, на якому були розглянуті питання соціального напрямку, молодіжної політики, охорони здоров»я, культури, економічного розвитку, а також питання архітектури, будівництва та земельних ресурсів.
На початку засідання перший заступник міського голови Ю.М.Муха та секретар міської ради Н.Р. Карпець вручили нагороди «Почесне звання України «Мати-героїня» двом матерям – Донченко Т.М. та Порубай С.О. Присвоєно це звання і Монастирній Г. І.,але, на жаль, Ганна Іванівна у2009 році пішла з життя. Її пам»ять усі присутні вшанували хвилиною мовчання.
Депутати затвердили «Програму розвитку молодіжної політики в місті Комсомольську на період до 2015 року» та склад Молодіжного депутатського клубу.
За своєю практичною спрямованістю Програма орієнтована на:
-
підтримку дитячих підліткових та молодіжних громадських організацій, що сприяють соціальному становленню та розвитку молоді;
-
розвиток партнерських відносин між молоддю регіону, України та поза її межами;
-
інформування молодих людей з питань працевлаштування;
-
розвиток молодіжного будівництва;
-
залучення молоді до процесу культурно-національного відродження;
-
профілактику та попередження негативних явищ у молодіжному суспільстві.
Затверджена Програма зайнятості населення міста Комсомольськ на 2010 – 2011 р.р. Згідно з нею, планована чисельність громадян, що звернуться до служби зайнятості: 2010 рік – 1766 осіб, 2011 рік – 1660 осіб. Передбачено працевлаштувати у 2010 році – 1225 осіб, у 2011році – 1255 осіб.
На сесії було заслухано та взято до відома інформацію про виконання Програми соціально-правового захисту дітей, подолання безпритульності та бездоглядності на 2007 – 2010 роки у 2009 році. Зокрема, 20 дітей, які набули статусу дитини-сироти, усиновлені або перебувають під опікою родичів, тимчасово проживають у родичів чи направлені в інтернати. В міському притулку у 2009 році надано соціальну допомогу 95 дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом року службами у справах дітей було здійснено 143 соціальні патронажі в неблагополучні сім»ї. У Комсомольському міському суді розглянуто справи про позбавлення батьківських прав відносно 15 батьків.
З питань охорони здоров»я депутатами було затверджено чотири міських Програми: «Імунопрофілактика та захист населення від інфекційних хвороб на 2010 – 2015 роки», «Підтримка соціально незахищених верств населення, які потребують лікування в умовах стаціонару міської лікарні на 2010 рік», «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010 – 2013 роки», «Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2010 – 2016 роки».
Депутати розглянули та затвердили Комплексну програму розвитку туристичної галузі у місті Комсомольську на 2010 рік, яка передбачає здійснення таких заходів, як розробка проектів «Музей під відкритим небом», «Козацькими шляхами», «Комсомольськ фестивальний», «Придніпровський парк», створення рекламної та сувенірної продукції, розробка туристичних маршрутів, створення «Клубу вихідного дня», вирішення кадрового забезпечення галузі.
На сесії були розглянуті питання економічного розвитку, зокрема, створення комунального підприємства «Спецеко», затвердження статуту та розміру його статутного капіталу. Були прийняті рішення про затвердження розміру статутного капіталу та змін до статуту комунального виробничого підприємства «Комсомольськтеплоенерго» та КП «Міськсвітло». Депутати розглянули питання архітектури, будівництва та земельних ресурсів: про передачу у власність земельних ділянок громадянам згідно постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009р.за №844; про надання дозволів на розробку проектів та технічної документації із землеустрою.
Депутати розглянули лист гр. Шведа Г.І. про перейменування назв вулиць та міста Комсомольська. З цього приводу висловився Пегза Д.К., в. о. начальника юридичного відділу виконкому. Він зазначив, що відповідно до ст.6 Закону України «Про всеукраїнські та місцеві референдуми» від 03.07.1991 р. питання про перейменування вирішуються виключно місцевим референдумом. Відповідно до ст.12 та 13 даного Закону місцеві референдуми призначаються на вимогу депутатів, яких не менше, як половина від загального складу ради або на вимогу, підписану однією десятою громадян України, які постійно проживають на відповідній території. Вимога депутатів місцевої ради про проведення референдуму реалізується шляхом поіменного голосування або шляхом збирання підписів депутатів. Збирання підписів організовують і здійснюють ініціативні групи, що утворюються відповідно до вищезазначеного Закону. Враховуючи вищевикладене, вважається підняття питання щодо проведення референдуму на підставі звернення одного громадянина є безпідставним і недоцільним. Депутати одноголосно прийняли рішення про відмову у задоволенні звернення громадянина Шведа Г.І. щодо перейменування назв вулиць та міста Комсомольська