21 жовтня відбулась засідання сорок першої сесії Комсомольської міської ради п\'ятого скливання.

В урочистій обстановці, на початку засідання міський голова С.А. Супрун вручив посвідчення Почесного донора і подарунки сімнадцятьом комсомольчанам.

За результатами аналізу фактичного виконання міського бюджету за 9 місяців 2009р. і очікуваного виконання на кінець року, на розгляд сесії було винесено питання про внесення змін до дохідної частини міського бюджету. Зокрема, доходи загального фонду збільшено на суму 3 872 202 грн., а доходи спеціального фонду збільшено на суму 863000 грн. Відповідно, кошти перерозподілено між закладами бюджетної сфери.

У межах затверджених бюджетних асигнувань міського відділу культури і туризму депутати міської ради прийняли рішення про звільнення у сплаті за навчання у школах естетичного виховання дітей пільгових категорій.

Депутати міської ради прийняли також рішення «Про дозвіл на укладення договорів закладами охорони здоров\'я міста з власниками житлових приміщень на закупівлю послуг з оренди житлових приміщень», яким затвердили список працівників галузі охорони здоров\'я, які потребують забезпечення житлом у 2009 році, і встановили граничний розмір вартості оренди житлового приміщення (не більше 950 грн. на місяць). Ще дві квартири, які перебували у комунальній власності, дозволили відчужити на пільгових умовах фахівцям-медикам. Медпрацівники мають сплатити ½ вартості квартири у розстрочку, протягом 5 років. За умови, якщо вони пропрацюють у медичній галузі не менше 10 років, інші ½ квартири міська рада їм подарує, після чого ці квартири можна буде приватизувати.

На сесії було затверджено міську Програму з профілактики та лікування масових бронхолегеневих і алергічних захворювань серед населення м. Комсомольська на 2010-2012 роки та комплексний план заходів по попередженню захворювань органів дихання.

До 50-річного ювілею Комсомольська міська рада прийняла рішення встановити пам\'ятний знак Першопрохідцям у сквері, розташованому на перехресті вулиць Леніна та Гірників. Першим у списку буде розміщено прізвище А.О. Строни, а списки з прізвищами першопрохідців на пам\'ятному знаку розмістяться в алфавітному порядку. Голова міського клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» В.Ф. Кубіков повідомив, що цьогоріч 13 грудня очолюваний ним Клуб відзначить 20 років з часу свого створення, і запросив присутнім разом відзначити це свято.

Депутати міської ради розглянули також низку питань житлово-комунального господарства та екології, дозвільних процедур, а також земельних, архітектури і містобудування.

У РІЗНОМУ депутати обговорили стан справ, що склався у бюджетних організаціях через незадовільну роботу управління державного казначейства у Полтавській області, яке останнім часом «пропускає» лише обов\'язкові платежі. «Бюджетники» не мають змоги розрахуватися із підрядними організаціями, які виконують певні роботи, замовлені заздалегідь.

Тож депутати міської ради прийняли звернення до Прем\'єр-міністра України, Міністерства фінансів України, народних депутатів України від м. Комсомольська з проханням посприяти розблокуванню роботи Держказначейства (текст звернення наводимо повністю):

«Прем\'єр-міністру України
Тимошенко Ю.В.

Шановна Юліє Володимирівно!

Комсомольська міська рада Полтавської області занепокоєна ситуацією, яка склалася у м. Комсомольську зі станом проходження платежів через управління державного казначейства у Полтавській області.

Згідно з даними бюджетних установ, організацій, закладів та виконавчих органів міської ради, з середини вересня 2009р. управління державного казначейства безпідставно не здійснює проплату зареєстрованих фінансових зобов\'язань, у той час як міське фінансове управління кошти з особових на реєстраційні рахунки бюджетних установ перераховує вчасно. За цей період не здійснено жодної проплати, крім захищених статей, що призводить до зростання кредиторської заборгованості. Це ставить під загрозу виконання заходів, передбачених міськими цільовими програмами.
З метою вирішення питання нормального функціонування бюджетної сфери міста та можливості ефективного виконання виконавчими органами міської ради наданих їм повноважень, просимо Вас розібратись у даній ситуації і вжити дієвих заходів по усуненню перешкод у здійсненні поточних розрахунків.

Звернення прийнято 21 жовтня 2009 року на сорок першій сесії Комсомольської міської ради п\'ятого скликання.

Міський голова (підписано) С.А. Супрун»

По закінченні сесії міської ради відбулось громадське обговорення проекту Конституції, запропонованого Президентом України Віктором Ющенком. З основними нововведеннями цього проекту присутніх ознайомила начальник юридичного відділу виконкому О.М. Гуріна.

Представники освіти внесли свої пропозиції до запропонованого законопроекту. Так, освітян Комсомольська цікавило питання, чи буде прийнято закон, що регламентував би адміністативно-територіальний устрій України, до прийняття нової Конституції. Жодним законом також не регламентовано використання духовного гімну України, - зазначили представники освіти.

Представники охорони здоров\'я розповіли про своє бачення нового законопроекту: зокрема, внесли свої зауваження до статті 54 запропонованого законопроекту.

Підприємці зазначили, що ніде не написано про підприємництво, а також зауважили, що не бачать необхідності у створенні двопалатного парламенту. Висловив свої зауваження до проекту нової Конституції і міський голова С.А. Супрун. Зокрема, Сергій Андрійович виступає за вибори на місцевому рівні за мажоритарним принципом, вважає, що органам місцевого самоврядування треба надати більше свободи, а питанню територіально-адміністративному устрою — більше прозорості. На глибоке переконання міського голови, благополуччя кожної громади багато в чому залежить від справедливого розподілу бюджету на державному рівні.